SmartMoto Challenge po raz pierwszy we Wrocławiu

Politechnika Wrocławska

W tym roku po raz pierwszy w historii SmartMoto Challenge (SMC) odbędzie się we Wrocławiu, a wraz z tym wydarzeniem odbędzie się dwudniowy Festiwal Elektromobilności. To międzynarodowe zawody motocykli elektrycznych organizowane w Barcelonie, Moskwie, a od tego roku również we Wrocławiu. Rywalizują na nich ze sobą uczelnie z całego świata m.in. z Hiszpanii, Rosji, Ekwadoru czy Polski.

Konkurs SmartMoto Challenge polega na zaprojektowaniu i zbudowaniu lekkiego pojazdu elektrycznego. Studenci w procesie projektowania muszą uwzględnić ramę, poszycie, zawieszenie, układ hamulcowy, sterowanie, zasilanie oraz inne elementy pojazdu. Oceniane są zarówno osiągi motocykli, jak i przygotowany przez studentów plan biznesowy, jaki drużyny muszą zaprezentować wraz z uzasadnieniem zastosowania wybranych rozwiązań.

Konkurencje na zawodach podzielone są na trzy kategorie:

Dynamiczne:

Przyspieszenie
Przyspieszenie +
Slalom
Wyścig główny

Statyczne – ocena konstrukcji technicznej

Konstrukcja nośna i układ hamowania
Światła i ergonomia
Inteligentne komponenty
Odzyskiwanie energii

Statyczne – biznesplan

Raport kosztów
Plany produkcji seryjnej
Prognozy sprzedaży i zysków na 3 lata
Materiały marketingowe

Organizowane po raz pierwszy Wrocław SmartMoto Challenge będzie przy okazji przestrzenią do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań kreowanych przez młodych inżynierów i doświadczone przedsiębiorstwa. To unikalne połączenie zwiększy świadomość społeczną związaną z elektromobilnością i przyciągnie wielu widzów na kampus Politechniki Wrocławskiej w dniach 22-26 sierpnia 2018 r. Między innymi dzięki temu wydarzeniu Wrocław ma się stać jednym z czołowych ośrodków rozwoju przemysłu związanego z elektromobilnością.

Festiwal Elektromobilności
W celu przyciągnięcia możliwie największego grona odbiorców, w trakcie trwania zawodów na kampusie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się dwudniowy Festiwal Elektromobilności, podczas którego swoje usługi i produkty zaprezentują firmy z branży automotive oraz związane z szeroko pojętą elektromobilnością. Zainteresowani będą mogli poznać wiele ciekawych technologicznie rozwiązań, np. związanych ze stacjami ładowania elektrycznych samochodów oraz nowinkami w świecie elektromobilności.

Będzie to także wyjątkowa okazja dla odwiedzających wydarzenie na doświadczenie przejażdżki pojazdami elektrycznymi, zaczynając od e-bike’ów, poprzez motocykle, aż do samochodów takich jak Tesla!

Festiwal Elektromobilności odbędzie się 24 i 25 sierpnia 2018 r. w godzinach 11:00-17:00 w Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej (budynek D-21).

Źródło: SmartMoto Challenge

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę