Strażnik Twojego dobytku

Olek Motocykle
28.9.2016

Nowość w ofercie Olek Motocykle! – niewidzialna „kotwica” Blueanker!   

Beacon Blueanker to malutki nadajnik bluetooth, który połączony z aplikacją w Twoim telefonie chroni Twój motocykl, samochód, rower, garaż czy mieszkanie przed kradzieżą lub włamaniem. Jest wyposażony w wewnętrzny akcelerometr dzięki czemu każde nawet najmniejsze jego poruszenie wzbudzi alarm w Twoim smartfonie, informując Cię natychmiast o nieproszonym gościu czy zdarzeniu.

Jeśli usłyszysz już alarm, lecz niestety zobaczysz przy swoim pojeździe kilku „gości”, możesz szybko jednym przyciskiem wezwać do pomocy znajdującą się w pobliżu firmę ochroniarską! I co najważniejsze nie musisz płacić żadnych abonamentów!

Oprócz tego aplikacja mobilna wysyła informację o potencjalnej próbie kradzieży do innych użytkowników systemu, którzy akurat znajdują się w pobliżu miejsca ingerencji. Dzięki temu użytkownicy Blueanker mogą wzajemnie sobie pomagać.

Jednak nawet jeśli Twój pojazd wraz z zamocowanym Beacon’em zostanie skradziony i zniknie z Twojego zasięgu, szybko uaktywni się u innych użytkowników społeczności Bluanker, natychmiast ich o tym informując! Użytkownik, który otrzyma taki alert może wyśledzić Twój pojazd za pomocą zintegrowanej aplikacji z mapą Google Maps i poinformować o tym Ciebie i odpowiednie służby.

Bateria Beacon’a wystarcza na kilka lat więc nie musisz go podłączać do ładowania, a aplikacja na bieżąco poinformuje Cię o stanie baterii oraz o sile zasięgu. Zasięg połączenia Beacon’a z aplikacją to 70 metrów, lecz bez problemu można go zwiększyć do nieograniczonych odległości, poprzez stworzenie bezpiecznej strefy Bluepoint wykorzystując drugi telefon, tablet lub inne urządzenie mobilne pozostawione w zasięgu Beacon’a. Wykorzystując tak stworzoną strefę Bluepoint oraz większą ilość Beacon’ów możesz z powodzeniem monitorować cały swój dom lub np. motocykle grupy podróżników zatrzymujących się w hotelu, a Ty wraz z towarzyszami podróży spokojnie możesz oddalić się od sprzętów relaksując się na plaży czy zwiedzając okolicę.

Dzięki strażnikowi Blueanker otrzymasz natychmiast informację o zdarzeniu, nawet jeśli akurat nie ma Cię w pobliżu.
Nie ma technologii bez ludzi, dlatego też Blueanker to nie tylko techniczna nowinka, ale tworząca się społeczność  użytkowników systemu oraz ich znajomych i przyjaciół skupionych w najpopularniejszych portalach społecznościowych jak Facebook, WhatsApp, Twitter czy z listy kontaktów. Im społeczność użytkowników Blueanker będzie większa, tym szybsza i skuteczniejsza będzie reakcja prowadząca do odzyskania skradzionego pojazdu.

Beacony są całodobowo monitorowane przez aplikację mobilną. Wystarczy, że przymocujesz je do cennego przedmiotu i stworzysz w aplikacji swoje spersonalizowane konto Blueanker, które to stanie się Twoim domowym centrum  dowodzenia, a możliwość dodawania osobistych zdjęć, opisów i komunikatów z pewnością ułatwi Ci codzienne użytkowanie. Beacon Blueanker oparty na działaniu Bluetooth Smart wypełnia lukę powstałą pomiędzy tradycyjnymi metodami zabezpieczeń, a drogimi nadajnikami wykorzystującymi wyłącznie system GPS.

Więcej informacji oraz instrukcję obsługi aplikacji znajdziecie Państwo pod adresem http://blueanker.com/onlineinstruction/

W ofercie Beacon’y w kolorze czarnym o kodzie BA001 oraz niebieskim BA002.

Źródło: Informacja prasowa Olek Motocykle

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia