TomTom RIDER 410 z dożywotnimi mapami

tomtom
30.3.2016

TomTom wprowadził na polski rynek nowy TomTom RIDER 410, nawigację dla motocyklistów. Premiera produktu została zaplanowana na 10. urodziny pierwszej wersji RIDER’a.

Z tej okazji holenderska marka przygotowała nowy TomTom RIDER 410 Great Rides Edition z dożywotnimi mapami świata oraz preinstalowaną, setką najbardziej ekscytujących tras w Europie zaprezentowanymi przez Tourenfahrer, jednego z największych testerów tras.

TomTom RIDER 410 powstał dzięki sukcesowi TomTom RIDER 400, którego premiera odbyła się w lutym 2015 roku. Nawigacja posiada nowe usługi takie jak dożywotnie mapy świata, planowanie tras za pomocą TomTom MyDrive oraz planowanie podróży w obie strony.

Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor TomTom Consumer, powiedziała: Po dziesięciu latach tworzenia nawigacji dla motocyklistów, niezwykle ekscytujące jest wprowadzenie specjalnej edycji urządzenia TomTom RIDER. Nawigacja posiada nowe funkcje, o które pytali nas motocykliści tj.: planowanie tras poprzez usługę MyDrive, wymiana danych przez Bluetooth, rozmowy telefoniczne z użyciem słuchawek, 100 preinstalowanych, najbardziej ekscytujących tras w Europie. TomTom RIDER 410 został zaprojektowany od podstaw z myślą o życiu w drodze i tak samo jak w przypadku wszystkich produktów TomTom, skupiliśmy się na innowacyjnym i łatwym w obsłudze interfejsie, który jest bardzo prosty w obsłudze dla użytkownika. Wszystko, co musisz zrobić, to zdecydować, jaką ekscytującą trasę wybrać.

Motocykliści mogą znaleźć fascynujące, kręte drogi i uniknąć nudnych, prostych tras poprzez wybór ich poziomu trudności. W urządzeniu mamy trzy stopnie krętości oraz pagórkowatości dróg, które zostały stworzone po to, aby trasa zapewniała motocykliście ekscytującą, pełną adrenaliny jazdę. Dodatkowo, planowanie podróży w obie strony daje użytkownikowi możliwość poznania nowych dróg, poprzez dotknięcie na ekranie nawigacji obszaru, który chciałby odkryć oraz wybranie punktu początkowego, a następnie poszczególnych punktów, które chciałby zobaczyć w trakcie swojej podróży.

TomTom RIDER 410 posiada funkcję planowania trasy jeszcze przed wyjazdem poprzez korzystanie z usługi TomTom MyDrive. Użytkownicy mogą czerpać inspiracje ze znanych tras lub tworzyć własne, ekscytujące plany podróży na swoim komputerze, a następnie wysłać je do urządzenia TomTom RIDER za pomocą MyDrive’a.

Dodatkową funkcją nawigacji jest możliwość obracania urządzenia poziomo lub pionowo, tak aby zobaczyć więcej zakrętów. Motocykliści mogą także korzystać z komend wydawanych przez urządzenie, przy jednoczesnym skupieniu się na drodze dzięki użyciu zestawu słuchawkowego Bluetooth® w kasku. TomTom RIDER 410 posiada także bezpłatne, dożywotnie subskrypcje TomTom Traffic oraz dożywotnie subskrypcje TomTom Fotoradary. Kolejną zaletą urządzenia jest wodoodporny, przystosowany do obsługi w rękawicach ekran, który natychmiast reaguje na dotyk.

Źródło: Informacja prasowa TomTom

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę