Wyróżnienia dla firmy METZELER

Metzeler
16.5.2017

Podwójne zwycięstwo dla niemieckiego producenta opon, który w 2016 roku został wyróżniony przez czytelników jako najlepsza marka oraz zwycięzca testu porównawczego supersport zorganizowanego przez prestiżowy magazyn.

Marka METZELER świętuje drugi rok z rzędu ekscytujące podwójne zwycięstwo: najpierw w 2016 r. nagrodzona przez prestiżowy niemiecki magazyn PS mianem Best Brand w kategorii opon, a jednocześnie opona SPORTEC ™ M7 RR została potwierdzona jako punkt odniesienia dla segmentu, zwyciężając test porównawczy supersport organizowany przez PS Magazine.

Zaledwie w kilka tygodni po tym, jak METZELER został wybrany Best Brand w kategorii opon na 2017 r. przez magazyn Motorrad, METZELER osiągnął kolejny ważny sukces, tym razem przyznawany przez czytelników magazynu PS. Wygrał liczbą 62,4% głosów, wyprzedzając Pirelli, jako drugie i Michelin jako trzecie.

To kolejny ważny sukces z długiej listy wyróżnień marki oznaczonej niebieskim słoniem. Pomimo innowacji przedstawionych przez konkurentów w 2017 r., Model SPORTEC ™ M7 RR, stworzony w 2014 r. z doświadczeń METZELER w zakresie prowadzenia wyścigów drogowych, potwierdza się jako punkt odniesienia dla rynku opon supersport. Nadal zwycięża testy porównawcze organizowane przez najbardziej prestiżowe czasopisma branżowe, w tym również ten zorganizowany przez PS.

W trzecim numerze niemieckiego magazynu, z datą z czerwca 2017 r., SPORTEC ™ M7 RR został porównany z Pirelli DIABLO ROSSO ™ III, Continental Sport Attack 3, Bridgestone Battlax Hypersport S21, Dunlop SportSmart2 Max i obiecującym Power RS ​​zaprezentowanym na rynku przez Michelin w 2017 r.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE SPORTEC M7 ™ RR

Porównanie sześciu modeli opon zostało przeprowadzone w teście podzielonym na kilka sesji, odzwierciedlających wykorzystanie opon zarówno na suchym jak I mokrym asfalcie. Opony testowano na Kawasaki ZX-10R wyposażonym w standardowe przednie opony w rozmiarze 120/70 i 190/55 na tyle. Test porównawczy na suchym torze odbył się w Alcarrás, w Hiszpanii. W Rzymie, w Centrum Technicznym Europa di Bridgestone w Castel Romano przeprowadzono testy na mokrej nawierzchni. Pozostałe testy przeprowadzono na drogach publicznych  i autostradach w Południowej Europie (4000 kilometrów).

SPORTEC™ M7 RR dowiódł, że jest najlepszą oponą supersport na rynku, zdaniem doświadczonych testerów magazynu PS, pokazując również, że jest najbardziej wyważoną oraz najlepszą oponą na mokrej nawierzchni.

Końcowy ranking, z indywidualnymi wynikami w łącznej liczbie 300 punktów, jest następujący:

  1. METZELER SPORTEC ™ M7 RR (283 punktów)
  2. PIRELLI DIABLO ROSSO ™ III (280 punktów)
  3. MICHELIN Power RS (277 punktów)
  4. BRIDGESTONE Battlax Hypersport S21 (276 punktów)
  5. CONTINENTAL Sport Attack 3 (262 punktów)
  6. DUNLOP SportSmart² (262 punkty)

W trzy lata po wprowadzeniu na rynek, METZELER SPORTEC ™ M7 RR zostaje potwierdzony jako niekwestionowany lider segmentu, dowodząc tym samym wysokiej jakości technologii stosowanej do innowacji projektu, co sprawia, że jest ona bezproblemowa, nawet w porównaniu z tymi produktami, które niedawno zostały opracowane i wprowadzone przez konkurentów.

Źródło: METZELER

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę