Yamaha 2022 – w oczekiwaniu na lepszą passę

Yamaha

Globalna sprzedaż motocykli Yamaha wciąż jest daleka od oczekiwań. Spółka nadal boryka się z trudnościami, a wzrosty sprzedaży są marginalne.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2022 r. zarejestrowano na świecie łącznie 2,8 mln sztuk motocykli tej marki i jest to wzrost o  +3,4%. Prognozy na cały 2022 r. 4,1 mln. to liczba znacznie mniejsza niż w roku poprzednim.

Globalny trend sprzedaży Yamaha w 2022 roku

Yamaha walczy o utrzymanie pozycji wśród czołowych światowych producentów motocykli po tym, jak ogłosiła ogromną stratę w 2020 roku i została zaatakowana przez nowych konkurentów bardziej wyspecjalizowanych w produkcji pojazdów elektrycznych. Po stracie w 2020 r., kiedy sprzedaż osiągnęła najniższy poziom z ostatnich 15 lat, ożywienie w ubiegłym roku było dwucyfrowe, ale mimo to poniżej oczekiwań. Rok 2021 był drugim z kolei najgorszym rokiem, jeżeli chodzi o globalne wyniki sprzedaży.

Niestety obecny rok nie przyniósł Spółce znacznej poprawy, ożywienie jest minimalne. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy globalne rejestracje wyniosły 2,8 mln (+3,4%), prognozując cały rok na poziomie 4,1 mln i to jest znacznie mniej niż w poprzednim.

Sprzedaż spada na Tajwanie (-19,4%), w Japonii (-18,6%) i w Europie (-10,5%), gdzie Yamaha traci we wszystkich czołowych krajach z wyjątkiem Niemiec.

Źródło: McD

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę