Yamaha kontynuuje program wsparcia młodych mechaników

Yamaha

Pod koniec października odbyło się szkolenie nauczycieli ze szkół objętych patronatem Yamaha Motor Europe N.V. - Oddział w Polsce. To kolejny etap programu wsparcia nauki młodych mechaników motocyklowych.

W dniach 23-25 października br. nauczyciele z czterech współpracujących z Yamahą szkół ponadpodstawowych przeszli szkolenie praktyczne z zakresu diagnozowania oraz naprawy podzespołów pojazdów Yamahy, po uprzednim zaliczeniu teorii na poziomie Brąz oraz Srebro na platformie szkoleniowej Yamaha Technical Academy.

Szkolenie, podczas którego został też opracowany program nauki dla klas 1-3, odbyło się w nowej pracowni motocyklowej Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie, która została wyposażona w narzędzia i motocykle przez Yamaha Motor Europe - Oddział w Polsce.

Oprócz warszawskiej „Samochodówki”, Yamaha objęła patronatem klasy w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, Zespole Szkół nr 3 w Ciechanowie i Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie.

Dzięki szkoleniu, kadra nauczycielska została przygotowana do prowadzenia zajęć i wyszkolenia kolejnego pokolenia mechaników motocyklowych zgodnie z najnowszymi standardami.

Program wsparcia edukacji młodych mechaników motocyklowych realizowany jest przez Yamahę już od kilku lat. Do nauki uczniowie dostali nie tylko materiały dydaktyczne, ale też narzędzia, części zamienne, silniki, a nawet całe motocykle. W ręce uczniów trafiły m.in. YZF-R1, XT660X oraz skuter XMAX 125, a także silniki z modeli FZ1 i MT-01.

Zakres przekazywanej wiedzy jest stale rozszerzany, zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym. Wszystko po to, by wzbogacić rynek fachowcami, posiadającymi ogromną wiedzę i oferującymi najwyższy poziom usług. W przyszłości najlepsi z nich, będą mogli zasilić szeregi ASO marki Yamaha. W tym celu zorganizowany został również konkurs, mający wyłonić Mistrza Techniki Motocyklowej Yamaha. Szczegóły już wkrótce.

Źródło: Yamaha

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę