Zaawansowana technologicznie kurtka turystyczna

Powerbike

Projektanci firmy Rebelhorn przygotowali zaawansowaną technologicznie turystyczną kurtkę Patrol dla najbardziej nawet wymagających motocyklistów.

Kurtka Rebelhorn Patrol zbudowana jest z trzech warstw. Zewnętrzna warstwa wykonana jest z bardzo wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia Cordury 500D. Newralgiczne miejsca wzmocniono dodatkowo poliamidem Hitena Dobby Ballistic. Ten materiał o gęstym splocie dodatkowo chroni narażone na otarcia miejsca. Ale to nie wszystko. By jeszcze zwiększyć poziom ochrony, producent dodał wstawki z Superfabric. To wzorowany na strukturze skóry płaszczki materiał, który słynie z wyjątkowej odporności na przetarcia i wszelkie inne, mechaniczne uszkodzenia.

By zapewnić komfort termiczny i ochronę przed zimnem, wewnętrzna warstwa kurtki Patrol została zaprojektowana w formie wygodnego softshellu. To kurtka w kurtce, którą po zejściu z motocykla można łatwo wypiąć i założyć na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi w knajpie lub przy ognisku. Nada się na zwiedzanie okolicy, albo po prostu do noszenia na co dzień.

Kurtka Patrol wyposażona jest 100-proc. wodo- i wiatroodporną membranę Sympatex. To rozwiązanie pozwala zachować ciepło ciała i pozostawia je suchym nawet w ekstremalnych warunkach. Jej unikalna budowa sprawia, że membrana jest jednocześnie w pełni oddychająca - sprawnie pochłania wilgoć i usuwa ją na zewnątrz.

Nowatorska wentylacja
Jednym z pierwszych elementów kurtki przyciągających wzrok są rozbudowane panele wentylacyjne. I nie są to zwykłe, standardowe panele. Producenci poszli o krok dalej i zastosowali nowatorskie rozwiązanie: bardzo wydajne panele wykonane z liniowego meshu 3D. Unikalna budowa tego materiału gwarantuje znakomitą cyrkulację powietrza.

Panele ukryte są pod wypinaną warstwą materiału. By materiał nie przeszkadzał podczas jazdy, można schować go w specjalnej, zapinanej kieszeni. Stopień wentylacji można wygodnie regulować, dostosowując go do panujących warunków dzięki praktycznym zapięciom Fidlock. To niezwykle wygodny w obsłudze system, który pozwala wpiąć częściowo rozpięty panel bez potrzeby zdejmowania rękawic.

Ale panele to nie wszystko. Wysoka wydajność systemu wentylacji w kurtce Rebelhorn Patrol to również zasługa 10 równomiernie rozmieszczonych kanałów, dzięki którym chłodne powietrze dotrze to każdego miejsca na ciele. Dwubiegunowe zamki, z którymi zintegrowane są kanały wentylacyjne pozwolą optymalnie dostosować siłę przepływu powietrza w zależności od panujących w danym momencie warunków.

Rebelhorn Patrol - certyfikowane bezpieczeństwo
Kurtka Rebelhorn Patrol wyposażona jest w szereg służących ochronie elementów. Pierwszą linię obrony stanowią wytrzymałe materiały warstwy zewnętrznej: Cordura 500 D, HITENA Dobby Ballistic oraz Superfabric. Konstrukcję dodatkowo wzmacniają podwójne i potrójne szwy.

W kurtce Patrol znajduje się komplet certyfikowanych ochraniaczy: ochraniacz pleców oraz ochraniacze barków i łokci CE level 2. Te miękkie protektory doskonale układają się przy ciele, a w momencie zetknięcia z przeszkodą twardnieją, wydajnie pochłaniając energię uderzenia. Za bezpieczeństwo pasywne odpowiadają elementy odblaskowe reflective oraz szereg wstawek w kolorze fluo, dzięki którym będziesz widoczny nawet przy złej pogodzie.

Wszystko, czego potrzebujesz w podróży
W dłuższej trasie znaczenia nabierają elementy, na które początkowo można nie zwrócić uwagi. Projektanci Rebelhorn wyposażyli swój nowy produkt w szereg przydatnych rozwiązań, które pozwolą w pełni cieszyć się motocyklową podróżą.

W modelu Patrol znajdują się liczne elementy wykonane z elastycznego materiału 4-way stretch, które zapewnią swobodę ruchów podczas jazdy i na postoju. W newralgicznych miejscach znajdziecie paski oraz rzepy pozwalające dopasować kurtkę do sylwetki oraz dostosować obwód rękawów, bioder i pasa po wypięciu wewnętrznych warstw. Mankiety oraz kołnierz wykończono miękkim neoprenem, by zapobiec ocieraniu skóry o materiał. Obwód kołnierza można dodatkowo dopasować, tak by jechać wygodnie w kominiarce lub ocieplającym kominie.

W kurtce Patrol jest aż 10 kieszeni zewnętrznych, wśród nic 5 wodoodpornych oraz mała kieszonka na kartę płatniczą lub drobne na opłacenie przejazdu autostradą. Ciekawa kieszeń znajduje się na plecach. To pojemna kieszeń cargo, w której łatwo zmieści się np. mapa lub kominiarka. Tym, co wyróżnia tę kieszeń od podobnych, stosowanych przez innych producentów, jest możliwość jej odpięcia, dzięki czemu może ona służyć jako poręczna torba-nerka.

Kurtka Patrol dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz czarno-szarej. Do kompletu producenci przygotowali również spodnie, w których powtórzono wiele zastosowanych w kurtce rozwiązań, takich jak innowacyjna wentylacja czy wykorzystanie bardzo wytrzymałych materiałów.

Źródło: Powerbike

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia