Zabezpiecz motocykl przed korozją

Larsson
15.9.2020

Rdza to bez wątpienia największy wróg wszelkich przedmiotów wykonanych ze stali. Oprócz obniżenia wartości estetycznych, korozja osłabia trwałość podzespołów, których wymiana jest zazwyczaj dość kosztowna. W przypadku motocykli, rdza atakuje głównie podczas długotrwałego postoju w sezonie zimowym. Na szczęście znaleziono łatwy sposób, aby znacząco spowolnić jej destrukcyjne działanie.

Firma Scottoiler, którą wielu motocyklistów ceni sobie za nowatorski system do smarowania łańcucha napędowego, oferuje bardzo ciekawy i skuteczny w działaniu preparat do zabezpieczenia antykorozyjnego. Scottoiler FS 365 pokrywa zabezpieczone powierzchnie nietłustą powłoką, neutralizującą szkodliwe działanie soli, która to z kolei znacząco przyśpiesza pojawianie się rdzy na powierzchniach metalowych pojazdu.

Sposób użycia

Po umyciu motocykla wodą, należy spryskać go obficie preparatem Scottoiler FS 365. Nie wycierać! Nie osuszać! Pozwolić preparatowi działać. Można używać również na wilgotne powierzchnie. Nie używać w pełnym słońcu i na rozgrzane elementy silnika i układu wydechowego. Ze względów bezpieczeństwa, nie używać na tarczach i zaciskach hamulcowych.

Opakowanie (1 litr z rozpylaczem) starcza nawet na pięciokrotne pokrycie motocykla warstwą ochronną. Dostępne są również opakowania mniejsze i większe. Preparat dostępny jest w ofercie firmy Larsson.

Źródło: Larsson

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia