Zapp i300 Carbon zdobywa nagrodę „Excellent Product Design” podczas 2023 German Design Awards

Zapp i300 Carbon zdobywa nagrodę „Excellent Product Design” SuperBike News

Elektryczny skuter miejski Zapp i300 Performance otrzymał nagrodę Excellent Product Design w kategorii motocykli w 2023 German Design Awards. Niezależne jury ekspertów ds. wzornictwa pochwaliło wyjątkową jakość projektu i300.

Zapp i300 przełamuje granice zarówno w zakresie wzornictwa, jak i technologii, łącząc wygodę i zwinność z silnikiem elektrycznym o dużej mocy oraz oferując poziom przyspieszenia motocykla wyczynowego.

Jak marka to osiągnęła? Zespół projektowy Zapp stworzył unikalną i innowacyjną architekturę egzoszkieletu w kształcie litery Z. Ta charakterystyczna konstrukcja zapewnia, że i300 jest tak lekki, jak to tylko możliwe, co maksymalizuje zasięg baterii i wydajność na drodze, pomagając i300 osiągnąć 0-50 km/h w zaledwie 2,3 sekundy.

Kolejną kluczową innowacją w modelu i300 jest przenośny system podwójnych baterii. Każda z baterii waży tylko 6 kg i może być naładowana od 20% do 80% poprzez standardowe gniazdka 220v/110v w mniej niż 40 minut. Przenośność zestawów baterii sprawia, że i300 można łatwo naładować w dowolnym miejscu i czasie bez konieczności polegania na publicznej sieci ładowania.

Zapp jest zaangażowany w zrównoważone projektowanie i produkcję Gen-2, a i300 jest przykładem misji Zapp w tworzeniu prawdziwie zrównoważonych produktów. Nie tylko większość komponentów i300 nadaje się do recyklingu, ale sama architektura jego egzoszkieletu zmniejsza liczbę komponentów wymaganych do montażu, co z kolei zmniejsza liczbę etapów montażu i zużytej energii.

Jak stwierdziło jury German Design Awards – Zapp i300 Carbon imponuje uderzającym językiem projektowania, który doskonale ucieleśnia zapotrzebowanie na lekkość, dynamikę, elastyczność i postępową technologię aż do ostatniego szczegółu. Przenośny akumulator z praktycznym uchwytem do przenoszenia jest kolejnym dowodem na przemyślaną i współczesną koncepcję projektową.

Zapp_i_300_Performance SuperBike News

Jesteśmy głęboko dumni z tego, co osiągnęliśmy z i300, więc to zaszczyt, że nasza ciężka praca została doceniona przez German Design Awards. Urządzenie i300 jest wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim pod względem jego konstrukcji. To właśnie nasza architektura egzoszkieletu pomogła umożliwić dalsze przełomowe innowacje, takie jak nasz ultraprzenośny system podwójnych baterii, i pomogła zapewnić, że i300 jest wysoce zrównoważony – powiedział Swin Chatsuwan, założyciel i dyrektor generalny firmy Zapp

Źródło: SuperBike News

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę