Zestawy Cartridge YSS w ofercie firmy Larsson Polska

Zestawy Cartridge YSS Larsson

Zestaw Cartridge YSS do zawieszeń czyli tzw. wkłady to popularne rozwiązanie dla użytkowników motocykli sportowych oraz off-road, którzy wymagają od zawieszenia więcej, niż daje producent w oryginale. Montowane przez producentów zawieszenia są zazwyczaj wystarczające dla przeciętnego użytkownika. Jednak oczekiwań zawodników i amatorów „mocniejszych wrażeń” już nie spełniają. Zbyt mała i nieprecyzyjna regulacja (lub jej całkowity brak) nie daje możliwości dostrojenia przedniego zawieszenia do wagi kierowcy, typu toru czy charakterystyki wyścigu.

Reagując na te właśnie potrzeby, firma YSS stworzyła zestawy Cartridge, które zmieniają zupełnie możliwości przedniego zawieszenia w motocyklu. Spektakularne osiągnięcia firmy YSS w tej dziedzinie w połączeniu z badaniem potrzeb zawodników pozwoliły dopasować konstrukcję wkładów tak, aby zapewniały duży zakres regulacji, będąc jednocześnie w zasięgu możliwości finansowych przeciętnego motocyklisty nieposiadającego zamożnych sponsorów.

Producent wyposaża swoje zestawy w typowe sprężyny dla średniej wagi użytkownika, jednak daje możliwość ich wymiany na inne, o większej lub mniejszej twardości. Na tym poziomie użytkowania motocykla, ważne jest, aby dla znacząco lżejszych, często bardzo młodych kierowców lub dużo cięższych użytkowników, a tacy też się zdarzają można było dopasować odpowiednie sprężyny, aby cały zestaw działał właściwie i spełniał swoje zadanie.

Dla przykładu zestaw Cartridge YSS o numerze 7430895 do motocykli KAWASAKI Ninja 400 lub Z400 mają sprężyny o twardości 8N/mm. Ale producent ma w ofercie sprężyny zamienne o twardościach 6,5-7-7,5 a nawet 9,5 N/mm. To daje szerokie spektrum możliwości dopasowania zawieszenia do konkretnego kierowcy.

Montaż zestawów Cartridge YSS to praca głównie dla wyspecjalizowanych serwisów zajmujących się zawieszeniami, których mamy w Polsce kilkanaście. Część z nich to autoryzowane serwisy YSS, którym warto zaufać i powierzyć taką wymianę, gdyż ich doświadczenie w tej dziedzinie znacząco przewyższa wiedzę o zawieszeniach serwisów zajmujących się ogólnie mechaniką motocyklową.

Pełna oferta zestawów Cartridge YSS dostępna jest u przedstawicieli firmy Larsson Polska.

Źródło: Larsson Polska

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę