Dunlop RoadSmart III - opona w klasie Sport Touring

Dunlop

Od stycznia użytkownicy opon klasy sportowo-turystycznej mogą korzystać z bogatej oferty w ramach nowej linii produktów Dunlop RoadSmart III.

W sprzedaży jest 18 specyfikacji opony w 16 rozmiarach. Ponadto z myślą o miłośnikach lekkich motocykli klasy Roadsters i Sport przygotowano specjalny wariant ogumienia SP.

Klienci mają do wyboru nową oponę w 2 najważniejszych dla opony tylnej rozmiarach: 180/55ZR17 i 190/55ZR17. Dostępna jest standardowa wersja RoadSmart III, dopasowana do potrzeb ciężkich motocykli GT i tych średnich lub specjalna opcja SP (Sport), którą dostosowano do charakterystyki motocykli lżejszych typu Naked i Sport.

W trakcie prac rozwojowych nad dwoma specyfikacjami opon RoadSmart III, inżynierowie Dunlopa szczególnie skupili się na: udoskonaleniu trwałości i uzyskaniu dłuższych przebiegów, skróceniu czasu nagrzewania się opony oraz lepszej przyczepności na mokrej nawierzchni.

Oba warianty opony poddano wszechstronnym testom. Ich produkcją zajmuje się główny europejski ośrodek rozwoju opon motocyklowych Dunlop we Francji.

Źródło: Dunlop

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę