Dynamicznie rozwijający się rynek elektrycznych jednośladów

Dynamiczny rynek elektrycznych jednośladów BMW

Europejski rynek motocykli i skuterów elektrycznych szybko się rozwija. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2022 r. całkowita liczba elektrycznych jednośladów (zarówno motocykli, jak i skuterów) sprzedanych w Europie wyniosła ponad 110 tys. 
 

 

Trend na rynku elektrycznych jednośladów 2022

Dynamika wzrostu branży motocyklowej została wyhamowana z powodu negatywnych czynników, począwszy od pandemii COVID po zwiększone koszty: logistyki, surowców i energii. Nie wiadomo jeszcze, jak zareaguje rynek na wzrost stóp procentowych oraz zmniejszenie realnej wartości waluty.

Dla segmentu elektrycznych jednośladów zanotowano wzrost sprzedaży na prawie wszystkich rynkach europejskich.  Jedynie w czterech krajach notuje się osłabienie: Słowenii, Islandii, Irlandii i Luksemburgu. 

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2022 r. całkowita liczba elektrycznych jednośladów sprzedanych w Europie wyniosła ponad 110 tys. sztuk (wzrost o  +46,1%). Najszybciej rozwijającym się rynkiem jest Portugalia (wzrost +1056%), a następnie Rumunia (+347%), Węgry (+160%) i Niemcy (+137%).

Największym rynkiem jest Francja (+47,0%), a następnie Holandia (+14,8%) i Niemcy.

Najlepiej sprzedającym się producentem jest chiński Niu (+12,7%), następnie Vmoto Soco (+34,4%) i Piaggio (+340%). Godne uwagi są wyniki BMW (+2,135%).

Źródło prasowe:  MotorCycles Data

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę