Jeszcze lepsze przyspieszenie dzięki wprowadzeniu na rynek nowego oleju Castrol POWER1

Castrol
3.6.2019

Marka Castrol ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych linii produktów Castrol POWER1 Racing 4T oraz Castrol POWER1 4T.

Nowe linie produktów Castrol POWER1 Racing 4T oraz Castrol POWER1 4T, opracowano z użyciem najnowocześniejszych formulacji, wspieranych ponad 100-letnim doświadczeniem w produkcji środków smarnych do motocykli i przetestowano zgodnie z aktualną technologią Castrol przeznaczoną do motocykli najnowszej generacji. Nowe formulacje zapewniają lepsze osiągi, co jest bezpośrednim wynikiem zastosowania ulepszonych technologii i ulepszenia produktu.

Wszystkie warianty produktów POWER1 4T oraz POWER1 Racing 4T zostały wprowadzone na rynek w nowych, poprawionych wersjach, z nowymi formulacjami. Ponadto przeprowadzono nowe testy, w wyniku których uzyskano dowody dotyczące produktów POWER1 SCOOTER 4T, które można wykorzystać dla podkreślenia ich zalet.

Castrol POWER1 Racing 4T powstał w oparciu o długoletnie doświadczenie marki Castrol w wyścigach. Testy dowiodły, że w nowy olej Castrol POWER1 Racing 4T z technologią Race Derived Technology™ zachowuje swoją wytrzymałość i zapewnia doskonałe przyspieszenie w warunkach wyścigowych. Stabilnie utrzymuje lepkość przy wysokich temperaturach, zapewniając silnikowi optymalne smarowanie w najcięższych warunkach. Został sprawdzony w trudnych warunkach wyścigów. Po dystansie ponad 40 000 km silnik miał 94% początkowej mocy maksymalnej, co zapewnia osiągi niezbędne w wyścigach, przy zachowaniu ochrony silnika.

Nowy Castrol POWER1 4T 10W z technologią Power Release Technology™ wyróżnia się na tle produktów konkurencyjnych, ponieważ optymalizuje tarcie, co z kolei zapewnia miłośnikom motocykli jeszcze lepsze przyspieszenie już przy najmniejszym ruchu manetki gazu. Podczas wewnętrznych, 3-etapowych testów* przyspieszenia Castrol, przy wykorzystaniu 4-cylindrowego silnika wyczynowego nowy Castrol POWER1 4T 10W-40 pozwolił przyspieszać lepiej o 6,6 sekundy niż konkurencyjny produkt 10W-40 oraz o 2,8 sekundy lepiej niż poprzednia formulacja. Castrol POWER1 4T 15W-20W z technologią Power Sustain Technology™ zarządza ciepłem i tarciem generowanym a dzięki odporności na utlenianie przy wysokich temperaturach moc jest na stałym poziomie.

Castrol POWER1 SCOOTER 4T to produkt opracowany specjalnie pod kątem wymagań silników skuterów. Temperatura silnika skutera może być aż o 15 stopni wyższa niż silnika motocykla — dlatego olej musi dobrze sobie radzić w wysokich temperaturach i redukować tarcie w silniku, aby pomóc w uzyskaniu jego maksymalnej mocy. W przeprowadzonych przez Castrol testach symulacji przyspieszenia Castrol POWER1 SCOOTER 4T z technologią Scootek Technology™ wykazał, że pojazd z nowym olejem przyspiesza szybciej niż z referencyjnym olejem testowym, wyprzedzając go aż o 1,6 metra w ciągu zaledwie 30 sekund. Dokładne, wewnętrzne testy przyspieszenia wykazały, że olej zapewnia lepsze przyspieszenie już przy najmniejszym ruchu manetki gazu.

Nowa linia produktów Castrol POWER1 powstała, ponieważ wiemy, jak ważne dla miłośników jazdy motocyklem jest płynne przyspieszenie. Jest skierowana do właścicieli różnych typów motocykli, którzy muszą reagować na często zmieniające się warunki jazdy, tak aby stale zapewniać im jak najlepsze osiągi.

Źródło: Informacja prasowa Castrol

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia