John McGuinness i Guy Martin w barwach Hondy

Honda
18.1.2017

Honda Motor Europe wystawi w najsłynniejszych motocyklowych wyścigach drogowych, North West 200 oraz Isle of Man TT, dwie gwiazdy największego formatu. W zespole Honda Racing Team do legendy TT, Johna McGuinnessa, dołączy Guy Martin. Obaj wystartują nowymi motocyklami Honda CBR1000RR Fireblade SP2.

Ulubieniec kibiców, Martin wraca do wyścigów po rocznej przerwie, mając na swoim koncie zwycięstwa w takich drogowych klasykach, jak Ulster GP, Scarborough Gold Cup, Armoy, Cookstown oraz Southern 100. Guy, który piętnaście razy stawał w TT na podium, w barwach Hondy walczyć będzie o swoje pierwsze zwycięstwo na wyspie Man.

McGuinness wygrywał z kolei TT imponujące 23 razy i liczy, że za sterami nowego modelu Fireblade SP2 nie tylko sięgnie po kolejne zwycięstwo, ale także odzyska rekord toru, który został pobity rok temu.

Honda CBR1000RR Fireblade to najbardziej utytułowany motocykl o pojemności 1000 ccm w historii TT na wyspie Man. Nowa wersja SP2 to homologowana do użytku na drogach publicznych maszyna stworzona z myślą o wyścigach. Jej cechy charakterystyczne to m.in. zmodyfikowana głowica, większe zawory, lekkie koła Marchesini oraz jeszcze lepsze osiągi. Nowa Honda CBR1000RR Fireblade SP2 zadebiutuje podczas wyścigów drogowych w maju, w trakcie North West 200.

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę