Junak: Nowy M12 Vintage 125 – jedna z najważniejszych premier

Junak
21.6.2017

Nowy Junak M12 Vintage w czerwcu trafił do salonów. Motocykl od chwili ukazania się pierwszych zdjęć wzbudził w Internecie ogromne zainteresowanie miłośników klasycznych jednośladów.

– Vintage 125 to przede wszystkim detale. Moim zdaniem największym atutem od strony designu są szprychowe koła i prosta kierownica, nawiązująca do klimatu cafe racer. To odpowiedź na preferencje naszych Użytkowników. Wielu miłośników marki Junak szuka minimalizmu, klasycznych nawiązań oraz unikatowych konstrukcji. M12 Vintage 125 pod tym względem jest rewelacyjnym uzupełnieniem naszej kolekcji małolitrażowych motocykli na prawo jazdy B. To zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych i najważniejszych premier roku w tym segmencie jednośladów
mówi Karol Kopytek, Kierownik ds. Klientów Kluczowych Junak.

Junak M12 Vintage 125 to także debiut unowocześnionej jednostki napędowej, która otrzymała niezawodny i bezobsługowy układ wtryskowy firmy Delphi. To jeden z największych producentów elektronicznych systemów zasilania silników dla branży samochodowej oraz motocyklowej.

Dzięki tak zaawansowanym rozwiązaniom, Junak M12 Vintage spełnia rygorystyczne normy emisji spalin, do tego oferując większą kulturę pracy w całym zakresie obrotów.

Debiutujący motocykl otrzymał również układ hamulcowy typu CBS, którego zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa podczas jazdy na śliskiej nawierzchni.

Junak M12 Vintage pozwala rozwijać prędkość maksymalną ponad 100 km/h, zapewniając przy tym sporą dozę komfortu, pewności prowadzenia i mnóstwo radości z jazdy. To zasługa nie tylko przemyślanie zoptymalizowanego zawieszenia, ale także silnika, posiadającego wałek wyrównoważający, skutecznie eliminujący wszelkie wibracje, nawet podczas jazdy z wysokimi prędkościami obrotowymi.

Z kolei do dalszych wypadów zachęcają także duże, szprychowe koła, komfortowe siedzisko, szerokie podesty oraz kierownica wyposażona w ergonomiczne manetki o sporej średnicy. To połączenie zapewnia wygodną i niczym niewymuszoną pozycję za kierownicą, co pozwala jeszcze bardziej cieszyć się z każdego przebytego kilometra. Warto zwrócić uwagę także na oświetlenie pojazdu – wydajna przednia lampa, ledowe kierunkowskazy oraz tylny klosz kryjący światła pozycyjne i stopu – te również zostały wykonane w tej nowoczesnej i energooszczędnej technologii.

Przy tym wszystkim oferowana cena 8299 PLN brutto, to świetny stosunek ceny do jakości.

Źródło: Informacja prasowa Almot

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia