Kultowy Harley Davidson Fat Boy w wersji z klocków LEGO

Harley-Davidson

Grupa LEGO ogłosiła premierę wersję najnowszego modelu z serii LEGO Creator Expert: motocyklu Harley-Davidson Fat Boy, który zajedzie do sklepów LEGO na całym świecie już 1 sierpnia 2019 roku.

Stworzony we współpracy z firmą Harley-Davidson, model LEGO odzwierciedla w szczegółach kultowy motocykl z Milwaukee i zachwyca pięknem. Wiernie oddaje wykończenia, powierzchnie i design wszystkich elementów, stanowiąc idealną replikę swojego pierwowzoru - pełnowymiarowego Harleya-Davidsona Fat Boy. Zestaw zawiera 1.023 elementy, w tym lite dyski kół, zbiornik paliwa w kształcie łzy, zintegrowany prędkościomierz i podwójne rury wydechowe.

Złożony model mierzy 20 cm wysokości, około 18 cm szerokości oraz 33 cm długości i posiada kilka ruchomych części, które jeszcze bardziej zaangażują fanów.

Gdy zakręci się tylną oponą, można zobaczyć silnik Milwaukee-Eight z ruchomymi tłokami i podwójnymi rurami wydechowymi, które ożywają. Można obrócić kierownicę, przesunąć dźwignię zmiany biegów i dźwignie hamulca, a także opuścić podpórkę motocykla, aby ułatwić parkowanie. Wykończony autentyczną ciemno-czerwoną i czarną kolorystyką z logo Harley-Davidson na każdej stronie, odzwierciedlającą schemat Wicked Red z 2019, Fat Boy w wersji LEGO jest idealną dekoracją domu, czy biura, inspirującą do jazdy kultowym pojazdem.

- Urzeczywistnienie motocyklu Harley-Davidson w formie klocków jest niezwykle ekscytujące - powiedział Mike Psiaki, Design Master w Grupie LEGO. - Ten model wiernie odzwierciedla ikoniczny design, zaawansowaną inżynierię i dbałość o detal kultowego motocyklu, oferując niezapomniane wrażenia z budowania. To unikalny kolekcjonerski obiekt, idealny dla entuzjastów Harley-Davidson i fanów LEGO.

- Dla Harley-Davidson współpraca z Grupą LEGO, marką, która promuje kreatywność i ekspresję, była wyjątkowo ekscytująca - mówi Heather Malenshek, Chief Marketing Officer w Harley-Davidson. - Chcemy, by klientów nie tylko inspirował końcowy efekt, ale by czerpali radość podczas samego procesu składania.

- Autentyczność designu Harleya-Davidsona wynika z mozolnej pracy nad detalami - od początku do końca - powiedział Brad Richards, Vice President of Styling & Design Harley-Davidson. - Przyjrzeliśmy się każdej nakrętce, wszystkim wykończeniom, każdemu szczegółowi. Współpraca z zespołem LEGO nad tym projektem pozwoliła nam poświęcić tę samą uwagę wspólnemu produktowi i uczcić markę, która zainspirowała wyobraźnię i kreatywność wielu z nas pracujących w Harley-Davidson od najmłodszych lat, w tym mnie samego.

Aby uczcić premierę nowego zestawu, Masterbuilderzy LEGO stworzyli naturalnych rozmiarów model motocykla, wykonany z 69.569 klocków LEGO. Jest wykończony posrebrzanymi częściami, wzbogacony o sterownik Wi-Fi, dźwięki i światła naśladujące prawdziwego Harley-Davidsona Fat Boy; zawiera też 6.000 specjalnych elementów LEGO. Zbudowanie repliki zajęło aż 865 godzin. Będzie pokazywana w niektórych LEGO Store oraz podczas wydarzeń organizowanych przez Harley-Davidson.

Źródło: Harley-Davidson

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę