Motocrossy KTM, Husqvarna i GasGas fabrycznie na oponach Dunlop Geomax MX33

Opony Dunlop Geomax MX33 kolejny raz na najlepszych crossach Goodyear

Sprawdzona w mistrzostwach AMA Supercross i MXGP opona Dunlop Geomax MX33 po raz kolejny została wybrana przez trzech najbardziej utytułowanych producentów motocykli motocrossowych jako oryginalne wyposażenie ich modeli fabrycznych.

Wyposażone w opony Geomax MX33 w rozmiarach 80/100-21 na przód i 120/80-19 na tył będą: 

  • KTM 450 SX-F Factory Edition;
  • Husqvarna FC 450 Rockstar Edition;
  • GasGas MC 450 Factory Edition.

Każdy z tych trzech modeli oparty jest na tej samej konstrukcji, co oficjalne motocykle wyścigowe AMA Supercross, a specjalne edycje fabryczne posiadają szereg technologii i komponentów klasy premium.

opony_KTM_450_SX_F Goodyear

Chcemy wspierać producentów w wykorzystaniu potencjału ich motocykli oraz zapewnić motocyklistom niezrównany poziom pewności i wyczucia w różnych warunkach. Cieszymy się, że nasza opona Geomax MX33 została wybrana dla najwyższej klasy modeli motocrossowych firm KTM, Husqvarna i GasGas. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie tej relacji, a także możliwość wsparcia zawodników i zespołów w walce o zwycięstwa w sezonie 2023.

Powiedział Miguel Morais, kierownik ds. wyposażenia oryginalnego Dunlop Motorcycle w regionie EMEA

Opona Dunlop Geomax MX33 została zaprojektowana z myślą o miękkim, błotnistym i pośrednim terenie – możliwości działania na szerokim zakresie nawierzchni przekładają się na sukcesy w wyścigach. Dzięki tej oponie motocykliści o różnych umiejętnościach zyskują przewagę w zmiennych warunkach.

Zawodnicy chwalą Geomax MX33 za amortyzację i kontrolę wspomaganą przez opatentowaną przez Dunlopa technologię Progressive Cornering Block Technology. Inne innowacje to technologia Advanced Apex Design (AAD), który pozwala ściance bocznej zachować stałą sztywność, co pomaga motocyklistom cieszyć się większym poczuciem pewności przy wyższych prędkościach mimo zmiennych warunków. 

Dunlop_Geomax_MX33 Goodyear

Większość zawodników startujących w Mistrzostwach AMA Supercross 2023 (start 7 stycznia w Anaheim) wybrała opony z gamy Dunlop Geomax. Wyścigi te poprzedzają Mistrzostwa Świata FIM w Motocrossie, które wystartują 12 marca w Argentynie.

Źródło: Goodyear

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę