Mroczna strona mocy Harley-Davidson

Harley-Davidson
22.2.2016

Harley-Davidson z dumą prezentuje nowości wśród oferty modelowej na 2016 rok. Będzie jeszcze mroczniej i jeszcze więcej mocy.

W tworzonej od 2008 roku według filozofii Dark Custom rodzinie pojawią się dwie nowości: Iron 883 o surowych i wyrazistych liniach, stylizowany na bardzo modne ostatnio bobbery oraz nowy utrzymany w stylistyce retro Forty Eight, którego zdobi gustowne połączenie czarnych, kolorowych i chromowanych elementów nadając masywnego wyglądu. Nowości nie zabraknie również w rodzinie Softail. Mowa o Fat Boy S oraz Softail Slim S. Do ich napędu posłużą silniki Screamin`Eagle Twin Cam 110, z osiągami do tej pory dostępnymi jedynie w customowych modelach CVO, a maszyny będą dostępne w limitowanych wersjach malowania. Reszta modeli Softail również dostanie większego kopa. Harley-Davidson od 2016 roku będzie montować w każdym modelu Softail silnik High Output Twin Cam 103, będący wynikiem projektu Rushmore.

Wszystkie modele Softail, które nie będą miały tej opcji w standardzie, będą dodatkowo miały możliwość wyposażenia w elektroniczny tempomat. Powraca również Road Glide Ultra z nową owiewką, lepszą ergonomia i wyposażeniem, które ma przewyższyć wymagania fanów turystyki w amerykańskim stylu. Wśród modeli Dyna pojawi się Street Bob w wersji Special. Płaska kierownica, podwójne siedzenie i wykończenie w matowej czerni to jego znaki szczególne. Legendarny Road King również poszedł pod nóż i został odświeżony, a w Sportsterach pojawi się zupełnie nowe zawieszenie oraz wygodniejsze siodła.

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę