NAVIGATOR TXB Evolution – ewolucja w diagnostyce

Texa
27.4.2016

TEXA wprowadza innowacyjny interfejs, który reprezentuje najnowsze osiągnięcia technologii w diagnostyce środowisk BIKE i MARINE.

NAVIGATOR TXB Evolution jest nowym narzędziem TEXA zaprojektowanym z uwzględnieniem specyficznych potrzeb diagnostycznych środowisk BIKE i MARINE. Jego charakterystyka sprzętowa umożliwia mu obsługę wszystkich protokołów aktualnie stosowanych w obu środowiskach, a wbudowane złącze CPC 16-pinowe, pozwala na stosowanie wszystkich kabli diagnostycznych. Niezwykle wydajny interfejs wyposażony został w pamięć SRAM 16 MBit oraz pamięć podręczną NAND Flash równą 8 GBit, co ma ogromne znaczenie ponieważ umożliwia mechanikowi wygodne wgrywanie plików map wtrysku.

Obsługiwane standardy CAN zostały poszerzone o możliwość zarządzania CAN single wire (jednoliniową)  oraz CAN controller, która pozwala na jednoczesne przeprowadzenie testów diagnostycznych w wielu sieciach.
Poza funkcjami autodiagnostyki „klasycznej”, takimi jak np. odczyt i kasowanie błędów, wyświetlanie parametrów i stanów sterowników, aktywacje, regulacje i konfiguracje podzespołów pojazdu, kasowanie kontrolek, konfiguracje sterowników, NAVIGATOR TXB Evolution umożliwia przeprowadzenie sesji diagnostycznych w trybie „Testy drogowe”, podczas ruchu pojazdu, w celu identyfikacji specyficznych usterek, których wykrycie nie jest możliwe w warunkach warsztatowych. Interfejs zapisuje sytuację, jaka miała miejsce na drodze, przekazując nam nie tylko kody usterek, ale również warunki, w których zostały zarejestrowane. Dzięki temu mechanik może uzyskać szereg dodatkowych informacji ułatwiających identyfikację rzeczywistej usterki, a tym samym wykonać skuteczną naprawę pojazdu po powrocie do warsztatu.

TEXA jest liderem diagnostyki wielomarkowej sektora BIKE (motocykle, skutery, quady, skutery wodne i śnieżne, małe dostawcze) oraz dostawcą urządzenia fabrycznego niektórych spośród najważniejszych marek motocyklowych na świecie, oferując pokrycie marek i modeli gwarantującym możliwość wykonywania napraw 98% parku pojazdów tego sektora. Również w zakresie sprzętu motorowodnego pokrycie oferowane przez TEXA jest bardzo szerokie i pozwala na wykonywanie napraw skuterów wodnych, silników zaburtowych i pokładowych sprzętu motorowodnego.

Źródło: Informacja prasowa Texa

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia