Opony Dunlop SportSmart TT w nowym motocyklach Suzuki GSX-8R

Opony Dunlop SportSmart TT w nowym motocyklach Suzuki GSX-8R Dunlop

W rodzinie motocykli Suzuki zadebiutował nowy model GSX-8R. Pojazd wyróżnia się sportowym charakterem i stylistyką, które uzupełniają opony Dunlop SportSmart TT. Zapewniają one użytkownikom równowagę między pewnym i przyjemnym prowadzeniem na drodze, a wyścigowymi osiągami na torze.

Nowy motocykl Suzuki GSX-8R bazuje na tej samej platformie, która została przygotowana dla modelu klasy naked GSX-8S, ale został wyposażony w wiele nowoczesnych rozwiązań, które czynią go bardziej sportowym. GSX-8R napędza rzędowy, dwucylindrowy silnik o pojemności 776 cm3. Wytrzymała stalowa rama gwarantuje stabilne prowadzenie motocykla na prostych drogach i zwinność na zakrętach. Natomiast dzielona kierownica z kutego aluminium zapewnia dobrą kontrolę nad motocyklem. Z kolei przetestowane w tunelu aerodynamicznym owiewki pomagają obniżyć opory powietrza, poprawiać stabilność prowadzenia podczas szybkiej jazdy oraz zwiększyć komfort na długich trasach.

SportSmart TT: wyścigowe technologie na tor i szosę

Dzięki zaawansowanym technologiom wyścigowym opony Dunlop SportSmart TT idealnie współgrają z zaawansowanymi możliwościami nowego GSX-8R, oferując równowagę między sportową jazdą a komfortem na szosie.

Zastosowana w oponie SportSmart TT technologia NTEC RT pozwala na obniżenie ciśnienia w tylnej oponie podczas jazdy na torze, zwiększając powierzchnię styku opony z nawierzchnią, co przekłada się na lepszą przyczepność. Z kolei bieżnik Speed Vent Tread z charakterystycznym wzorem rowków, które otwierają się i zamykają, gdy opona się obraca, poprawia odprowadzanie ciepła. Ponadto zmieniony profil dynamicznej formy w przedniej oponie pozwala osiągnąć rzadką równowagę między mniejszą wymaganą siłą kierowania a optymalną przyczepnością w zakrętach, zapewniając lepsze sprzężenie zwrotne i pewność podczas hamowania i skręcania. 

Dobrą synchronizację opon Dunlopa z nowym motocyklem potwierdziły testy Suzuki z udziałem 50 dziennikarzy z ponad 10 krajów. Podkreślili oni, że opona zapewnia lepsze pokonywanie zakrętów i znacznie większe wsparcie dla motocykla, co zaowocowało dobrą przyczepnością, stabilnością i kontrolą podczas jazdy po asfalcie.

Połączenie osiągów Dunlop SportSmart TT na torze i wszechstronności na drodze doskonale uzupełnia charakter nowego modelu GSX-8R, czyniąc go doskonałym wyborem dla motocyklistów, którzy chcą doskonalić się zarówno na szosie, jak i na torach wyścigowych – powiedział Dmitri Talboom, Product Manager Dunlop Motorcycle w Europie.

Źródło: Dunlop
 

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę