Premiera Yamahy MT-10 na Motorshow Poznań

Yamaha
29.3.2016

Już w najbliższy weekend polscy klienci poznają potężny naked, który dołączy do najlepiej sprzedającej się w Polsce gamy motocykli MT. Długooczekiwany, potężny MT-10 będzie główną atrakcją stoiska marki Yamaha na największych targach motoryzacyjnych w kraju – Motorshow Poznań 2016.

Wyposażony w 998-centymetrowy silnik w układzie crossplane i lekką ramę Deltabox jest niezwykle agresywnym motocyklem, który dostarczy całkowicie nowych doznań. Ten potężny naked, generujący moc ponad 160 KM, ma potencjał, aby zdominować ulice polskich miast. MT-10, dzięki wysokiemu, oddawanemu liniowo momentowi obrotowemu, wynoszącemu 111,0 Nm zapewnia ekscytujące przyśpieszenie i dostarcza dużą dawkę adrenaliny podczas jazdy z każdą prędkością. Premiera wywodzącego się wprost ze źródła niezwyciężonej siły filozofii „Dark Side of Japan” MT-10 odbędzie się w najbliższy weekend na Motorshow Poznań.

Równocześnie z MT-10 zostanie zaprezentowana pełna gama MT – włącznie z całkowicie nowym MT-03, który już w kwietniu pojawi się w polskich salonach, najlepiej sprzedającym się w Polsce w 2015 roku motocyklem o pojemności powyżej 125 cm3 – MT-07 oraz równie popularnym MT-09 w wersji Tracer i przeznaczonym dla osób z samochodowym prawem jazdy MT-125.

Równie wiele emocji wzbudzi rodzina Sport Heritage, łącząca 60-letnie dziedzictwo Yamahy z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi. W tym roku do tej niezwykłej gamy dołączył stylowy XSR900 – klasyk o zapierających dech w piersiach osiągach, generowanych przez potężny silnik z MT-09. XSR900 uzupełnia młodszy brat, XSR700, a także pozostałe niezwykłe motocykle stanowiące idealną bazę do customizacji – od legendarnego VMAX-a, przez klasycznego nakeda XJR1300, bobbera w stylu neo-retro XV950 i rasową SR400 w żółto-czarnym malowaniu z okazji 60-lecia Yamahy Motor.

Kolejny powód do odwiedzenia stoiska Yamahy na targach Motorshow będą mieli amatorzy dalekich podróży – zostanie na nim bowiem zaprezentowana FJR1300A najnowszej generacji, z nową sekcją przednią i sześciobiegową przekładnią. Z kolei z myślą o fanach jazdy terenowej zostanie przygotowany kącik, w którym Yamaha zaprezentuje najnowsze zawodnicze enduro WR450F, królową on-off Super Tenerę oraz rodzeństwo WR125 – zarówno w wersji enduro, jak i supermoto.

Yamaha w ostatnich latach to nie tylko duże motocykle, ale również szeroka gama jednośladów o pojemności 125 cm3, przeznaczonych do prowadzenia na samochodowe prawo jazdy – od sportowego NMAX-a, przez zwiększający poczucie stabilności trójkołowy Tricity po eleganckiego X-MAX-a. W ofercie przedstawionych na targach pojazdów 125 nie zabraknie również motocykli z manualną skrzynią biegów, takich jak YBR125 Custom.

W ofercie pojazdów typowo miejskich pojawią się także przedstawiciele niezwykle popularnych w Polsce i Europie sportowych maksiskuterów Yamahy – w tym XMAX 400 i flagowy TMAX w wyjątkowym malowaniu IRON MAX.

Zwieńczeniem oferty Yamahy prezentowanej na rozpoczynających się w ten weekend targach Motorshow będzie skuter wodny VXS z rewolucyjnym systemem sterowania RiDE.

Źródło: Yamaha

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę