Ruszają szkolenia dla mechaników

CC Commons
11.1.2018

Z początkiem tego roku Larsson Polska wznawia projekt szkoleń dla mechaników motocyklowych.

Po zorganizowaniu do tej pory blisko 30 szkoleń na terenie kraju i zyskaniu odpowiednio dużo doświadczenia, firma zmienia nieco formę szkoleń, dostosowując tematykę i organizację do oczekiwań, które zgłosiły osoby uczestniczące w szkoleniach. Jest sporo zmian.

Podstawową zmianą jest podniesienie poziomu nauczania. Uczestnicy szkoleń to zazwyczaj zawodowi mechanicy z długoletnim stażem, stąd szkolenia wejdą od razu na zupełnie nowy, wyższym poziom zaawansowania. Przekazywanie wiedzy podstawowej ograniczone zostanie do minimum, a nacisk położony zostanie na rozwiązywanie rzeczywiście skomplikowanych problemów, z którymi mechanicy spotykają się podczas codziennej pracy.

Kolejną sprawą jest kadra. Pragnąc zaoferować najwyższy poziom szkolenia, Larsson planuje zaangażowanie najlepszej klasy fachowców, którzy wiedzą co mówią i potrafią przekazać tę wiedzę słuchaczom. Niekiedy będą to przedstawiciele poszczególnych firm (producentów), niekiedy ludzie całkowicie spoza branży. Z uwagi na trudności ze znalezieniem odpowiednich osób w Polsce, zapraszani będą prelegenci z zagranicy.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie opłaty za wszelkie szkolenia. W zamian za to, zmieniona nieco zostanie organizacja i miejsca spotkań. Z uwagi na to, że typowe szkolenie zajmuje ok. 7–8 godzin, planowana jest dla wszystkich słuchaczy przerwa na ciepły posiłek. Zimne przekąski i napoje będą jak dotychczas oferowane bez ograniczeń. Każdy uczestnik otrzyma (w ramach potrzeb) odpowiednie materiały szkoleniowe i okazjonalne gadżety od sponsorów. Dodatkowo, każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia! UWAGA! Z racji na specyfikę branży motocyklowej, większość szkoleń odbywać się będzie w okresie jesienno-zimowym.

Od kwietnia 2018 w siedzibie spółki w Gdańsku, przy ul. Narwickiej 21, otwarta będzie specjalna sala do przeprowadzania szkoleń dla mechaników. W dogodnych warunkach będzie się mogło tam szkolić ok. 50 osób.
Ale co w najbliższej przyszłości? Już w styczniu szkolenie z zakresu środków smarnych oraz systemów zapłonowych. Prelegentami będą technicy z firmy MOTUL i NGK.

Szkolenie MOTUL i NGK – szczegóły

Szkolenie produktowe NGK (świece zapłonowe) koncentrować się będzie na omówieniu trendów w rozwoju techniki zapłonowej oraz najnowszym rozwiązaniom w tym segmencie, które kierowane są nie tylko do motocykli nowych. Wykładowca omówi ponadto diagnostykę oraz różnice pomiędzy różnymi typami świec. Zwróci uwagę na różnice w efektywności poszczególnych modeli oraz na typowe awarie spowodowane nieprawidłową eksploatacją.

Szkolenie produktowe MOTUL (środki smarne) poświęcone będzie omówieniu zmian w specyfikacji JASO i jakie mogą one mieć wpływ na cały rynek olejów smarnych do motocykli. Osobnym tematem będzie omówienie zagadnień związanych z płynami do chłodzenia silników. Sprawa przez wielu użytkowników jest powszechnie marginalizowana, a wiele awarii silników ma swoją przyczynę w niewłaściwym doborze chłodziw.

Cena za osobę – 80,00 zł netto. Płatne na podstawie faktury VAT. Rejestracja wyłącznie on-line.

PROWADZĄCY:

  • Dawid Pauszek – 38 lat. W branży motoryzacyjnej od ponad 15 lat. Pracownik etatowy firmy NGK Spark Plug Europe od 8 lat, odpowiedzialny za kontakty z kluczowymi odbiorcami.
  • Piotr Pyrka – 41 lat. W branży olejowej od 2002 roku. Pracownik etatowy firmy Motul Deutschland GmbH, odpowiedzialny za szkolenia techniczne.

Szkolenie jest przeznaczone wyłącznie dla klientów Larsson Polska sp. z o.o. Szkolenie trwa ok. 7 godzin. Zapewniony jest bar z zimnymi napojami, kawą, herbatą i drobnymi przekąskami. Przerwa na ciepły, jednodaniowy posiłek w połowie szkolenia. UWAGA! Wskazane jest wcześniejsze przybycie, gdyż może pojawić się problem z parkowaniem samochodu. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, materiały piśmiennicze oraz drobne gadżety.

TERMINARZ:

  • Gdańsk: 16.01 wtorek, godz. 10:00 (Filia Larsson Polska, ul. Grunwaldzka 229)
  • Poznań: 17.01 środa, godz. 10:00 (Hotel SAFIR, ul. Żmigrodzka 41/49)
  • Warszawa (Mory): 18.01 czwartek, godz. 10:00 (Hotel REST, ul. Poznańska 33, Mory)
  • Kraków: 19.01 piątek, godz. 10:00 (Hotel CONRAD, ul. Josepha Conrada 29)

Czas trwania szkolenia: ok. 7 godzin (w tym przerwa obiadowa).

Jak dokonać rejestracji na szkolenie?

Rejestracja jest możliwa od poniedziałku 8 stycznia 2018 r. i można jej dokonać wyłącznie on-line po zalogowaniu się na stronie www.larsson.pl. Zaraz po zalogowaniu, poniżej dużych klawiszy wyboru „Nowy Sklep MIKE” i „Stary Sklep” znajdują się klawisze nawigacyjne, których używacie Państwo od wielu miesięcy. Należy nacisnąć nowy klawisz „Szkolenia” i postępować zgodnie z instrukcjami. Uwaga, będzie konieczne podanie imion i nazwisk uczestników. Dane te znajdą się na certyfikatach uczestnictwa, które uczestnik otrzyma po zakończeniu szkolenia. Rejestracja zajmuje maksymalnie 2 minuty.

Po naciśnięciu klawisza „Szkolenia” zobaczycie Państwo krótki opis cyklu, a poniżej listę zbliżających się szkoleń. Po wybraniu interesującego Państwa spotkania, należy wybrać odpowiednią lokalizację i postępować zgodnie z instrukcjami znajdującymi się w panelu rejestracyjnym. Należy uważnie wypełniać poszczególne pola formularza! W przypadku gdy uczestnik posiada ograniczenia żywieniowe, należy wpisać to w polu z informacjami dodatkowymi.

Źródło: Larsson

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę