Rynek akumulatorów kwasowo-ołowiowych do motocykli

Adobe Stock - dreamnikon

Stosowane głównie w motocyklach, chłonne baterie szklane (AGM) cieszą się popularnością na rynku globalnym ze względu na ich właściwości, takie jak szybkie ładowanie i zdolność do wysokiego napięcia.

Motocykle stają się coraz bardziej popularne zarówno w Ameryce Północnej, jak i w Europie. Z kolei Azja i Pacyfik zawsze były regionami o wysokim popycie na jednoślady. W związku z tym oczekuje się, że popyt na motocyklowe akumulatory kwasowo-ołowiowe, takie jak AGM, będzie rósł w najbliższych latach. Z raportu przygotowanego przez Future Market Insights (FMI) wynika, że średniorocznie wynek ten będzie rósł do 2027 r. o 5,6%.

Głownymi wnioskami z raportu są:

  • Rosnąca elektryfikacja i modyfikacje w motocyklach spowodowały zapotrzebowanie na mocniejsze akumulatory. Doprowadziło to do zwiększenia preferencji dla akumulatorów AGM w Europie i Ameryce Północnej.
  • Rosnąca produkcja motocykli elektrycznych i rosnąca liczba motocykli napędzają nowe zamówienia i kontrakty związane z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi.
  • Wraz z poprawą sytuacji gospodarczej sprzedaż samochodów kwitnie, co dobrze wróży akumulatorom kwasowo-ołowiowym SLI (rozruch, oświetlenie i zapłon), ponieważ są one preferowanym wyborem do zasilania samochodów opartych na silnikach spalinowych.
  • Ponieważ rynek akumulatorów kwasowo-ołowiowych w motocyklach jest napędzany popytem, wzrost zależy od preferencji i nastrojów klientów we wszystkich regionach. Oczekuje się, że Indie, Chiny i kraje Azji Południowo-Wschodniej będą miały duży udział w rynku w nadchodzących latach.
  • Technologia akumulatorów kwasowo-ołowiowych stoi w obliczu ostrej konkurencji ze strony alternatywnych technologii, które są wpajane w akumulatorach, takich jak litowo-jonowa (Li-ion), cynkowo-powietrzna i niklowo-metalowo-wodorkowa (Ni-MH).

Oczekuje się, że rynek akumulatorów kwasowo-ołowiowych APAC zaoferuje najwięcej możliwości ze względu na rosnące zapotrzebowanie na motocykle w krajach takich jak Chiny i Indie. Ponadto oczekuje się, że motocykle będą szeroko wykorzystywane jako opcja transportu w całej Afryce, zwiększając popyt na motocyklowe akumulatory kwasowo-ołowiowe w szybkim tempie w regionie.

Kluczowi gracze zaangażowani w rynek akumulatorów kwasowo-ołowiowych motocykli to między innymi Bosch Limited, Banner Battery, Dynavolt Renewable Energy Technology Co., Ltd., Leoch International Technology Limited Inc., Chaowei Power, Deltran Battery Tender, Southern Batteries Pvt. Ltd. i Camel Group Co., Ltd.

Więcej informacji na temat rynku akumulatorów kwasowo-ołowiowych do motocykli można znaleźć w raporcie Future Market Insights (FMI)

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę