Sezon motocyklowy nie kończy się wraz z wakacjami

Lumileds Poland
28.8.2020

Za chwilę rozpocznie się rok szkolny, a wraz z nim wzmożony ruch na drogach przeniesie się na ulice miast. Dla wielu osób efektywnym środkiem transportu staną się skutery, motorowery czy motocykle.

Ten rok jest wyjątkowy pod każdym względem. Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 w Europie zbiegło się z okresem przygotowań jednośladów do nadchodzącego sezonu. Sytuacja ta siłą rzeczy opóźniła plany wielu motocyklistów. Ale nie mogła być wymówką do zaniechania prac nad utrzymaniem swoich maszyn w sprawnym stanie technicznym. Jedną z takich bezwarunkowych czynności, niezależnie od pory roku, jest kontrola oświetlenia.

– Wprowadzone w związku z COVID-19 ograniczenia, jak też ich stopniowe znoszenie mają odzwierciedlenie w sprzedaży naszych żarówek do motocykli. Ale w ogólnym rozrachunku możemy nawet mówić o dynamiczniejszym wzroście, co wiąże się ze zmianami w naszym życiu codziennym – zauważa Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

W obecnej sytuacji wiele osób wybiera własny pojazd, a jazda na jednośladzie jak nigdy dotąd spotęgowała poczucie wolności i niezależności. Nałożył się na to trend w zmianie kierunków wyjazdów na wakacje, w których preferowany jest wypoczynek w Polsce. W efekcie wzrosło natężenie ruchu na drogach, a tym samym ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. We wrześniu możemy więc spodziewać się przeniesienia tego stanu rzeczy do miast. Do tego dojdą coraz krótsze dni i pogarszające się warunki pogodowe.

żarówki motocyklowe Philips

Ważną rolę w tej sytuacji odgrywa oświetlenie znajdujących się w ruchu pojazdów. W przypadku motocykli stanowi ono jeden z niewielu elementów podnoszących bezpieczeństwo.

– Przy wyborze żarówki halogenowej warto wybrać taką, która emituje jasne, niemal białe światło i większą od wymaganego prawem minimum wydajność wiązki. Dla jej sprawności ważna jest wysoka odporność konstrukcji na powstające podczas jazdy motocyklem wibracje i przeciążenia. Nie zapominajmy przy tym, o kontroli działania oświetlenia pomocniczego, jak światła postojowe, stopu czy kierunkowskazów – dodaje Wioletta Pasionek z Lumileds Poland.

Źródło: Lumileds Poland

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę