Triumph testuje zrównoważone paliwa. Cel – ekologiczna i czysta przyszłość

Triumph tworzy program testowania zrównoważonych paliw SuperBike News

W ramach zaangażowania firmy Triumph w bardziej zrównoważoną przyszłość motocykli w globalnym ośrodku badawczo-rozwojowym marki w Hinckley w Wielkiej Brytanii powstał specjalny program testowania zrównoważonych paliw.

Ten realizowany we współpracy z firmą Dorna projekt ma na celu przejście na paliwo E40 w Mistrzostwach Świata Moto2TM do 2024 roku, z naciskiem na przejście na E100 do 2027 roku.

Dotychczasowe testy zrównoważonego paliwa obejmowały wszystkie wymiary rozwoju wydajności silnika wyścigowego (Triumph to jedyny dostawca silników do Moto2TM), aby zapewnić, że nowy standard paliwa będzie nie tylko konkurencyjny, ale również będzie nadal zapewniał ekscytujące potrójne zasilanie, bogaty moment obrotowy i rekordowe osiągi, które zawodnicy szczególnie cenią.

Wraz z doskonaleniem technologii motocykli elektrycznych (przykładem jest prototyp TE-1) program rozwoju paliw zrównoważonych podkreśla koncentrację firmy Triumph na zapewnieniu, że motocykle będą mogły nadal cieszyć się odpowiedzialną jazdą przez wiele lat.

Ostatecznie naszym celem jest zawsze wykorzystanie wszystkich doświadczeń zdobytych podczas wyścigów, aby uczynić nasze motocykle drogowe jeszcze lepszymi, co oczywiście obejmuje nie tylko osiągi, ale także ich wpływ na środowisko. Mogę powiedzieć, że wszyscy tutaj w Triumphie są bardzo podekscytowani, że mogą uczestniczyć w tak znaczącym rozwoju w tak kluczowym momencie w historii motocykli.

Mówi Steve Sargent, główny specjalista ds. produktu Triumph

Źródło: SuperBike News

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę