XDiavel na 76. zlocie w Sturgis

Inter Cars
18.8.2016

Zlot w Sturgis to impreza wręcz kultowa. Specjalnie na nią przygotowany został XDiavel w nieco odmienionej formie.

Organizowana od 1938 roku impreza kojarzona jest głównie z motocyklami zza oceanu. Nic bardziej mylnego – można tam spotkać maszyny z niemal całego świata. O skali tego zlotu niech świadczy fakt, że w zamieszkanym przez niecałe 7000 ludzi miasteczku w czasie tych kilku sierpniowych dni przewija się ponad pół miliona uczestników! Po raz pierwszy w historii, oficjalnie swój motocykl zaprezentowało tam Ducati.

XDiavel łączy w sobie dwa światy. Amerykański styl cruisera reprezentuje silnik dający wysoki moment obrotowy i moc już od najniższych obrotów oraz wysunięte do przodu podnóżki. Wszystko to przyprawiono wyrafinowanym włoskim stylem, zaawansowaną technologią i rewelacyjnym prowadzeniem.

Niedająca się pomylić z żadnym innym motocyklem stylistyka XDiavela doceniona została w konkursie Red Dot Design Award in 2016 – Ducati zdobyło tam pierwszą nagrodę. Teraz przyszedł czas na dodanie nieco amerykańskiego stylu do sylwetki XDiavela. Amerykański specjalista od customów, Roland Sands, przygotował swoją interpretację tego motocykla.

Model koncepcyjny wykonany przez Rolanda to nie tylko niezwykły wygląd, ale także najlepsze wykonanie. Kalifornijski styl podkreślać ma większe, 19-calowe przednie koło, aluminiowe dodatki, nowy, agresywnie stylizowany układ wydechowy oraz zbiornik paliwa przechodzący płynnie w tylny błotnik. Dzięki temu powstał bezkompromisowy sport-cruiser, który jednak nadal ma w sobie DNA Ducati. Oprócz samego motocykla, amerykański customizer przygotował serię ekskluzywnych akcesoriów do XDiavela, które są dostępne w salonach Ducati.

Źródło: Informacja prasowa Inter Cars

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę