Yamaha ponownie nagrodzona Red Dot Design Award

Yamaha ponownie nagrodzona Red Dot Design Award

Prestiżowa nagroda Red Dot Design Award jedenasty raz z rzędu trafiła w ręce producentów Yamaha Motor. W kategorii Product Design 2022 docenione zostały Hyper Naked MT-09, motocykl sportowy R7 i skuter wodny SuperJet.

Czerwona kropka, okrzyknięta „Oskarem designu”, uważana jest za wyznacznik klasy oraz najwyższej jakości produktów. Jury uznanych ekspertów doceniło Yamahę MT-09 za redukcję stylizacji do najistotniejszych elementów oraz funkcjonalne piękno samych części.

Yamaha MT-09

Najwyższy poziom w klasie Hyper Naked zapewnia jej także uniwersalność. Dzięki zmniejszeniu masy oraz zwiększeniu mocy, MT-09 sprawdzi się zarówno w drodze do pracy, jak i na dłuższym dystansie. Dopełnienie standardu stanowią innowacyjne technologie, jak SpinForged Wheels, zmniejszająca wagę kół, czy 3-cylindrowy silnik „CP3” o pojemności 889 cm³.

W kategorii Supersport konkurencję wyprzedza Yamaha R7. Zdaniem ekspertów, to przełomowy krok w kierunku urzeczywistnienia  marzeń dla wszystkich tych, którzy poszukują wrażeń również poza torem. Kod DNA serii R podkreślają wąskie owiewki, agresywny przód, centralnie umieszczona soczewka LED w połączeniu z wyrazistą tylną sekcją oraz głęboko wyrzeźbiona osłona zbiornika paliwa. Emocje na poziomie Supersport zapewnia też dwucylindrowy silnik o pojemności 689 cm³ ze sprzęgłem A&S, a optymalną kontrolę - hamulce i zawieszenie w wysokiej specyfikacji.

SuperJet zwyciężył z kolei w kategorii skuterów wodnych. Model ten w ostatnim czasie przeszedł gruntowne zmiany. Został wyposażony w 4-suwowy, 3-cylindrowy silnik zgodny z obowiązującymi przepisami dotyczącymi emisji spalin i charakteryzuje się ostrą stylistyką nawiązującą do wyścigów.

SuperJet

SuperJet oferuje piorunującą kombinację zawrotnego przyspieszenia na szybkich prostych ze zwinnością, zwrotnością i kontrolą pozwalającą niezwykle precyzyjnie pokonywać zakręty.

Źródło: Yamaha

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę