AkzoNobel wprowadza na rynek nową powłokę proszkową dla jednośladów

AkzoNobel wprowadza na rynek nową powłokę proszkową AkzoNobel

Dzięki nowemu produktowi od firmy AkzoNobel - Interpon A3000 - producenci motocykli obniżą koszty, ale także zaoszczędzą energię, co w sposób ewidentny pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne.

Nowy produkt, będący pierwszym jednowarstwowym lakierem proszkowym firmy dla motocykli, może pomóc klientom przyspieszyć wzrost wydajności, bez uszczerbku dla wykonania i estetyki.

Interpon A3000 koncentruje się w szczególności na kluczowym rynku indyjskim, na którym znajduje się ponad 200 milionów pojazdów dwukołowych! Szacuje się, że tylko w ubiegłym roku w Indiach sprzedano ponad 18 milionów jednośladów! Nowa powłoka proszkowa jednak będzie dostępna nie tylko w Indiach, ale i na całym świecie.

Nowa gama produktów Interpon zapewnia producentom motocykli i ich dostawcom idealne połączenie zrównoważonego rozwoju, trwałości i stylu w ich nowoczesnych projektach – wyjaśnia Jeff Jirak, dyrektor AkzoNobel Powder Coatings. – Dzięki systemowi jednowarstwowemu możemy pomóc obniżyć koszty naszym klientom, bowiem czas aplikacji jest znacznie krótszy. To z kolei przyczynia się także do zmniejszenia śladu węglowego.

Dostępny w szerokiej gamie kolorów i efektów metalicznych, Interpon A3000 został zaprojektowany w celu ochrony i wzmocnienia części karoserii, kół i wykończenia każdego pojazdu dwukołowego, zgodnie z poziomami osiągów określonymi, przetestowanymi i zatwierdzonymi przez producentów OEM. Wpisuje się również w trend designu „naked”, w którym widoczny jest silnik oraz inne części motocykla (takie jak rama nadwozia, zbiornik paliwa, dźwignie hamulców i głowice cylindrów).

Jedną z kluczowych cech tej gamy produktów jest jego trwałość. Pomaga zapobiegać korozji, przeciwdziała uszkodzeniom powodowanym przez paliwo, olej i inne chemikalia oraz zapewnia wysoką odporność na odpryski kamieni i kamyków – wszystko to sprawia, że pojazdy dłużej wyglądają lepiej.

Dostępna będzie również wersja niskoenergetyczna, umożliwiająca utwardzanie proszku w niższej temperaturze i dalsze zmniejszanie zużycia energii. Odgrywa to ważną rolę w osiągnięciu przez firmę ambitnego celu, jakim jest zmniejszenie o połowę emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości do 2030 roku.

Źródło: AkzoNobel 
 

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę