BMW M Cup – Test motocykli na Węgrzech

BMW M Cup – Test motocykli na Węgrzech BMW Sikora M Motorsport

Na miesiąc przed startem drugiej edycji pucharu markowego BMW M Cup, jego tegoroczni uczestnicy przez dwa dni testowali swoje motocykle pod okiem doświadczonych mistrzów na węgierskim torze Pannoniaring.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja organizowanego przez bielskiego dilera BMW Sikora pucharu BMW M Cup okazała się ogromnym sukcesem, przyciągając na start aż 24 uczestników. Tegoroczne zmagania odbędą się więc z jeszcze większym rozmachem. Dosiadający identycznie przygotowane motocykle BMW S 1000 RR zawodnicy staną do walki w czternastu wyścigach podczas siedmiu weekendów na torach w pięciu różnych państwach. Będą podzieleni na dwie kategorie, BMW M Cup oraz BMW M Cup Pro, przeznaczone dla mniej i bardziej zaawansowanych.

Stawką będą nie tylko punkty do klasyfikacji generalnej i puchary, ale także cenne nagrody – z samochodem BMW serii 2 na czele. Pierwsza runda i pierwsze dwa wyścigi już 20-21 maja na torze w Poznaniu. Na niecały miesiąc przed startem sezonu motocykliści wzięli udział w oficjalnych, dwudniowych testach, które odbyły się w miniony weekend na węgierskim torze Pannoniaring.

Zawodnicy jeździli tam pod okiem motocyklowych mistrzów, w tym Ireneusza Sikory i utalentowanych braci Pawelec, którzy sami także planują w tym sezonie ambitny kalendarz startów w barwach zespołu BMW Sikora M Motorsport.

To były dwa bardzo intensywne i dobrze przepracowane dni. Tegoroczna edycja będzie drugą na modelu S 1000 RR i kolejną dla nas, jako organizatora, bo pierwsze tego typu zawody zorganizowaliśmy jako BMW Sikora już kilkanaście lat temu. Mamy więc spore doświadczenie, a także wsparcie takich partnerów, jak Petronas i jesteśmy pewni, że czeka nas ekscytujący sezon. Uczestnicy są w dobrej formie i nie mogą doczekać się pierwszych wyścigów, które już niedługo w Poznaniu. Na Węgrzech testowali także zawodnicy zespołu BMW Sikora M Motorsport, którzy pokazali świetne tempo i byli bardzo dobrym punktem odniesienia dla uczestników pucharu. Milan Pawelec zbliżył się nawet na mniej niż półtorej sekundy do rekordu toru, dosiadając BMW S 1000 RR w specyfikacji Superstock. To pokazuje ogromny potencjał zarówno jego, jak i naszych motocykli. O planach zespołu poinformujemy wkrótce, ale one także zapowiadają się ekscytująco.

Mówi Ireneusz Sikora, czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike i organizator BMW M Cup.

Kalendarz wyścigów BMW M Cup 2023

  • 20-21 maja – tor Poznań 
  • 17-18 czerwca – Pannoniaring, Węgry
  • 1-2 lipca – tor Poznań
  • 15-16 lipca – Brno, Czechy
  • 5-6 sierpnia – Grobnik, Chorwacja
  • 19-20 sierpnia – tor Poznań 
  • 9-10 września – Slovakiaring, Słowacja 
BMW_M_Cup BMW Sikora M Motorsport

Źródło: BMW Sikora M Motorsport

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę