Gdzie obejrzeć Isle of Man TT, czyli najniebezpieczniejszy wyścig świata?

Gdzie obejrzeć na żywo Isle of Man TT? Motowizja

Od 1907 roku Wyspa Man regularnie staje się jednym wielkim torem wyścigowym. Na Mountain Course po raz sto drugi odbywa się Isle of Man TT – jedne z najsłynniejszych, najbardziej szalonych oraz najniebezpieczniejszych zawodów w motorsporcie. Po raz kolejny relacje z brytyjskiej wyspy oglądać będzie można na antenie Motowizji.

Obecnie rywalizacja podczas Isle of Man TT przypomina w dużym stopniu oryginalny format tej imprezy. Motocykliści nie jadą ze startu wspólnego, tylko są puszczani co dziesięć sekund i muszą w jak najszybszym czasie pokonać wyznaczony dystans.

Do pokonania jest ponad sześćdziesięciokilometrowa pętla wijąca się przez drogi publiczne brytyjskiej wyspy. Sama nitka jest w niemalże identycznej wersji od lat 60. minionego wieku. O zwycięstwa walczy się w sześciu kategoriach różniących się typem startujących maszyn – Supersport TT, Sidecar TT, Superbike TT, Superstock TT, Supertwin TT oraz królewskiej Senior TT.

Wakacyjne miesiące z Isle of Man TT to już tradycja na antenie Motowizji. Kibice rok rocznie tłumnie oglądają relacje oraz dokumenty związane z tymi zawodami.

Isle of Man TT towarzyszy nam w Motowizji od samego początku istnienia kanału. Jest to wyjątkowa impreza będąca zaznaczona w kalendarzu każdego motocyklisty oraz która zachwyci każdego mającego benzynę we krwi. Trzeba to zobaczyć, aby przekonać się, jak niesamowite są to zawody. Mam nadzieję, że i kolejne pokolenia zakochają się w rywalizacji na Wyspie Man – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Tegoroczne programy związane z Isle of Man TT będą emitowane od przyszłego wtorku, 6 czerwca, co tydzień o 23:30. Komentować je będzie jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy związanych z wyścigami motocyklowymi w Polsce Michał Fiałkowski.

Źródło: Motowizja

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę