Milwaukee i BMW w Superbike World Championship

BMW
27.5.2016

W sezonie 2016 zespół Milwaukee BMW, po raz pierwszy wystartuje w FIM Superbike World Championship. Maszynami BMW S1000 RR będą jeździli: Josh Brookes - mistrz BSB z 2015 roku oraz były zawodnik MotoGP Karel Abraham.

Właściciele stajni wyścigowej Shaun Muir Racing, która zdominowała i wygrała w 2015 r. wyścigi serii BSB, przedłużyli trzyletnią umowę partnerską z marką Milwaukee. Zadaniem czołowego światowego producenta elektronarzędzi i akcesoriów jest zabezpieczenie motocykli swoimi rozwiązaniami technologicznymi zarówno przy ich budowie jaki i serwisie.

Know-how zapewni BMW Motorrad Motorsport, a jej eksperci będą współpracować z zespołem przez cały sezon, zaopatrując motocykle w silniki i elektronikę. Zespół będzie odpowiedzialny za rozwój maszyn przez sezon 2016, a także zarządzanie aspektami sportowymi i logistycznymi podczas poszczególnych wyścigów serii Superbike World Championship.

Australijczyk Josh Brookes ostatnio ścigał się w World SBK dziewięć lat temu i nie może się doczekać powrotu na arenę międzynarodową, aby ponownie zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami Superbike na świecie.

Czeski motocyklista Karel Abraham, spędził ostatnie pięć lat w MotoGP, zdobywając regularnie punkty, a starty w World SBK traktuje jako kolejny etap rozwoju swojej kariery.

Źródło: BMW, Milwaukee

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę