Powstała pracownia motocyklowa w Sosnowcu

ArcelorMittal

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, w budynku warsztatów szkolnych, powstała nowoczesna pracownia motocyklowa. Z pracowni korzystać będzie 200 uczniów oraz 5 nauczycieli przedmiotów samochodowych.

Celem projektu było utworzenie pracowni, w której uczniowie będą mogli uczyć się zagadnień z techniki motocyklowej.

- Tym samym poszerzyliśmy ofertę edukacyjną z zakresu branży motoryzacyjnej. Kształcenie będzie mogło się odbywać na poziomie technikum, branżowej szkoły I stopnia oraz na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych – mówi Jacek Górski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

Wyposażenie zostało zakupione dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez ArcelorMittal Poland w kwocie 10 tys. zł. Ze środków tych zakupiono m.in.: motocykl Ogar 125, podnośnik i stojaki motocyklowe, szafkę z zestawem narzędzi oraz specjalistyczne narzędzia.

- Dla ArcelorMittal Poland ułatwienie młodzieży podjęcia pracy w przemyśle jest ważnym elementem dialogu lokalnego. Mam nadzieję, że nowa pracownia pomoże uczniom w nauce zawodu i pozwoli realizować marzenia – mówi Karolina Muza, szef Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal Poland.

Źródło: ArcelorMittal

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę