Rocznicowa wersja modeli „Z”

Rocznicowa wersja modeli „Z” Kawasaki Kawasaki

Pięćdziesiąt lat po premierze pierwszego modelu rodziny „Z” – Super Four Z1 z 1972 r. Kawasaki wprowadza do sprzedaży jubileuszową kolekcję modeli Z 50th Anniversary. 

Dynamiczna stylistyka Sugomi modelu Z900 zdobyła wielu fanów od czasu jej wprowadzenia na rynek. Dzięki bezkompromisowej, agresywnej linii dopasowanej do dynamicznej charakterystyki, którą może wykazać się każdy model rodziny „Z”, limitowana seria Supernaked Z900 na 50. rocznicę rodziny „Z” pokryta została lakierem Firecracker Red znanym z modelu Z1100GP, dominującego na rynku w latach 80. XX w. Ten odcień czerwieni – występujący również na legendarnym GPZ900R – był wówczas charakterystycznym kolorem Kawasaki.

Kolejny wizualny akcent, którym szczyci się limitowana wersja, to widelec w kolorze złotym oraz rama w błyszczącej czerni. Wyposażony w kolorowe wyświetlacz TFT z łącznością ze smartfonem, Z900 zawiera kilka trybów mocy, kontrolę trakcji KTRC czy oświetlenie Full-LED.

Przyjazny dla każdego motocyklisty Z650 o niewielkiej szerokości i wyposażony w responsywny, rzędowy dwucylindrowy silnik, jest zdecydowanym faworytem wśród motocyklistów, niezależnie od poziomu umiejętności. Wyposażony w oświetlenie LED, wyświetlacz TFT i łączność ze smartfonem, Z650 pobudza zmysły i inspiruje podczas każdej podróży. Intensywny czerwony kolor, przygotowany dla rocznicowych modeli, czyni agresywną stylizację „Zeta” jeszcze bardziej efektowną.

Ciemnoniebieskie i srebrne akcenty podkreślają czerwony lakier i podobne jak pozostałe modele jubileuszowe, emblemat „Z” i logo Kawasaki są wykończone w kolorze złotym, co dodatkowo odróżnia limitowaną kolekcję od ich standardowych odpowiedników. Do tego obręcze w kolorze czerwonym ze srebrnymi paskami, specjalna skórzana kanapa oraz pamiątkowe logo „Z 50th” na przednim błotniku.

Jeszcze bardziej poszerzając gamę Retro Sport, Kawasaki powróciło do korzeni marki Z, wybierając kultowy wzór „Fireball” oryginalnego Z1 dla jubileuszowych edycji modeli retro Z900RS i Z650RS. Specjalnie dla tych modeli opracowano proces lakierowania. „Cukierkowy” kolor zbiornika paliwa i karoserii jest nakładany warstwami, aby wydobyć głęboką, błyszczącą teksturę, która podkreśla nieodłączne piękno tych maszyn.

Uzupełnieniem bogatej kolorystyki są ramy obu maszyn wykończone w czarnym połysku i mające specjalną skórę siedziska o odmiennej od standardowego modelu fakturze, a także przeszycia w innym kolorze. Obie modele mają koła w kolorze złotym i emblematy „Double Overhead Camshaft”, które przypominają przeszłość i dumnie pokazują logo „Z 50th” na górze zbiornika. Dodatkowo, osłony silnika po lewej i prawej stronie Z900RS mają emblemat „DOHC”.

Limitowane albumy Kawasaki „Z”

Specjalny album upamiętniający 50 lat marki „Z” zostanie przekazany klientom, którzy zakupią jeden z limitowanych egzemplarzy 50th Anniversary, bez dodatkowych kosztów. Album nie będzie dostępny w sprzedaży.

Kolorystyka oraz ceny modeli 50th Anniversary:

  • Z650 FIRECRACKER RED                      36 800 zł              
  • Z900 FIRECRACKER RED                      50 100 zł
  • Z650RS CANDY DIAMOND BROWN     41 800 zł
  • Z900RS CANDY DIAMOND BROWN     63 200 zł

Źródło: Kawasaki

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę