Brembo „New G Sessanta”: projekt zacisku hamulcowego, który ukształtuje przyszłość mobilności Brembo

Zacisk New G Sessanta od Brembo Brembo

Z okazji 60. rocznicy, Brembo przedstawia projekt „New G Sessanta”, który został zainspirowany pierwszym w historii zaciskiem hamulcowym dla motocykli wyprodukowanym przez firmę, i pokazuje wizję przyszłości mobilności.

Koncepcja polega na nowatorskim zastosowaniu technologii LED na korpusie zacisku. Może być ona dostosowana do różnego typu produktów oraz ma służyć ulepszeniu ich formy i funkcji. Technologia pełni rolę interfejsu, ułatwiającego kierowcy komunikację, jak i może być kwestią własnego wyboru estetycznego, dopasowanego do stylu i motocykla. Takie zastosowanie światła dostarczy użytkownikom wyjątkowych doświadczeń i pozwoli wykorzystać kolory w nowatorski i praktyczny sposób.

Brembo „New G Sessanta” daje możliwość personalizacji zacisku, z użyciem bezprzewodowej technologii, do ustawienia podczas postoju wybranego odcieniu światła. Może ono wyrażać nastrój, podkreślać indywidualny styl lub dostosować się do otoczenia. Wykorzystanie koloru i światła pozwala na przesyłanie danych i informacji na temat stanu motocykla i zacisku, a nawet pomaga w lokalizacji, poprzez emitowanie światła awaryjnego.

Firma Brembo jest liderem w dziedzinie innowacji i na przestrzeni dekad wpłynęła na rozwój układów hamulcowych o wysokich osiągach, stając się pionierem nowych koncepcji zacisków, przekraczających tradycyjne standardy technologiczne i wzornictwa. Jednocześnie regularnie wprowadza nowoczesne rozwiązania zgodne z duchem czasu.

Brembo „New G Sessanta” jest hołdem dla pierwszego w historii motocyklowego zacisku hamulcowego, wyprodukowanego przez firmę w 1972 r., oraz dla jego projektanta. Zachowując ikoniczny kształt, które były znakiem rozpoznawczym pierwszego modelu, w nowej koncepcji korpus zacisku został przetworzony w nowoczesną, dynamiczną bryłę, przy zachowaniu jej charakterystycznego, spójnego wyglądu.

Podobnie jak zacisk Brembo stał się wzorem dla kolejnych produktów, tak „New G Sessanta” pokazuje nowoczesną wizję funkcji i technologii dla zacisków hamulcowych. W ten sposób włoska firma dąży do tego, aby stać się zaufanym dostawcą rozwiązań i ustanawiać standardy dla przyszłych pokoleń.

Źródło: Brembo

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę