Prezentacja motocykli w Galerii Wnętrz DOMAR

Prezentacja motocykli w Galerii Wnętrz DOMAR Prezentacja motocykli w Galerii Wnętrz DOMAR

9 marca o godzinie 16:00 w Galerii Wnętrz DOMAR odbędzie się niezwykła prezentacja z okazji Dnia Mężczyzny. W tym wyjątkowym dniu będziemy gościć fanów pięknych i unikatowych maszyn. Wezmą oni udział w premierze nowych motocykli prosto z kultowego warsztatu motocyklowego i studia custom UNIKAT z Wrocławia. Otoczone tajemnicą, unikalne modele stanowią realizację pomysłów prywatnych inwestorów – kolekcjonerów i miłośników sportu motorowego.

UNIKAT Motorworks to wrocławski warsztat motocyklowy oraz studio custom, które odnosi sukcesy zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. 

Historia UNIKAT sięga ponad jedenastu lat wstecz, kiedy Grzegorz Korczak postanowił zbudować w swoim garażu pierwszy motocykl - Triumph Bonneville. Stał się on dla niego symbolem wolności. Ten ambitny filmowiec szybko zauważył, że jego praca budzi zainteresowanie zarówno znajomych, jak i przypadkowych obserwatorów. To właśnie wtedy narodził się pomysł założenia UNIKAT-owego warsztatu motocyklowego, który specjalizuje się w przebudowie jednośladów. Dzięki dobremu gustowi i poczuciu estetyki, UNIKAT tworzy unikalne projekty zachwycające , precyzją  i dopracowanym designem –  mówi Aldona Mioduszewska, dyrektor marketingu GW DOMAR.

UNIKAT najprawdopodobniej jako pierwszy w Polsce kupił i sprowadził motocykl Ducati 750 GT, którego silnik jest protoplastą obecnych rozwiązań stosowanych przez włoskiego producenta. Ponadto, na jego bazie wykonał replikę motocykla wyścigowego z lat 70 przy założeniu, że wszystkie modyfikacje można cofnąć bez uszczerbku dla tego UNIKAT-owego egzemplarza. 


Zbudowaliśmy trzy repliki motocykli (Harley Davidson, Indian oraz vintage scrambler) na bazie pojazdów o pojemności 125 cm3. Nasz klient od dziecka marzył o motocyklach, a nawet miał nad łóżkiem ich zdjęcia i plakaty. Poprzez drobną wadę wzroku nie mógł otrzymać prawa jazdy na motor, a dzięki liberalizacji prawa objechał na naszych sprzętach Polskę wzdłuż i wszerz. Ponadto zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy dla naszego przyjaciela super wygodny i niepowtarzalny wózek inwalidzki , który jest intensywnie wykorzystywany do dzisiaj. A to tylko niektóre z wielu historii z naszego warsztatu. Za każdym projektem marki UNIKAT stoi bowiem człowiek z jego niepowtarzalną, pełna pasji historią – dodaje Grzegorz Korczak, twórca UNIKAT Motorworks.

Gdzie motoryzacja spotyka domowy design

Podczas sobotniej prezentacji tych fascynujących maszyn w Galerii Wnętrz DOMAR, będzie można również podziwiać ekspozycję aranżacji wnętrz z "męskim" akcentem. Uczestnicy wydarzenia przekonają się także, w jaki sposób design domowy i motocyklowy mogą współgrać ze sobą, tworząc unikalną atmosferę.

W ramach ekspozycji zanurzymy się w świat kontrastów, gdzie surowość i elegancja, typowe dla motocyklowego stylu życia, łączą się z wyrafinowaną estetyką wnętrzarską. Każdy element wystroju, począwszy od mebli i dodatków po kolory i tekstury, będzie starannie dobrany, aby harmonijnie współgrać z prezentowanymi motocyklami – mówi Aldona Mioduszewska.

W dniu mężczyzny wszyscy odwiedzający Galerię Wnętrz DOMAR będą mieli niepowtarzalną okazję doświadczyć nie tylko technicznego geniuszu w projektowaniu motocykli, ale także estetycznego wyczucia w kreowaniu przestrzeni mieszkalnej. To spotkanie dwóch światów - motoryzacyjnego i wnętrzarskiego - pozwoli zobaczyć, jak design może przekraczać granice różnych dziedzin, tworząc spójną i inspirującą atmosferę.

Źródło: Galeria Wnętrz DOMAR

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę