Castrol wprowadza odświeżoną gamę środków smarnych do motocykli POWER1

Castrol wprowadza odświeżoną gamę środków smarnych Castrol

Castrol odświeża swoją kluczową gamę środków smarnych do motocykli i skuterów POWER1 za sprawą nowej FORMUŁY 3 w 1, wyrazistych nowych etykiet oraz zaktualizowanych opakowań, aby lepiej dostosować się do potrzeb serwisów i konsumentów.

Odświeżona gama POWER1 spełnia wymogi szerokiego spektrum zastosowań w motocyklach i skuterach. Wykorzystana w Castrol POWER1 nowa FORMUŁA 3 w 1 została opracowana, aby zapewnić wysokie osiągi w trzech kluczowych obszarach: znakomita moc i przyspieszenie, doskonała ochrona oraz płynna jazda. 

We wzorcowych testach przyspieszenia wykonanych na etapie rozwijania produktu motocykle, w których zastosowano Castrol POWER1, były w stanie pokonać dystans o osiem metrów dłuższy niż maszyny wykorzystujące powszechnie stosowany na rynku olej do motocykli i skuterów. Ponadto zaobserwowano, że Castrol POWER1 zapewnia o 50% lepszą ochronę przed zużyciem względem limitów branżowych oraz umożliwia płynne przyspieszanie bez poślizgów lub drgań.

Oprócz nowej formuły aktualna gama Castrol POWER1 wyróżnia się odświeżoną tożsamością marki Castrol zaprezentowaną w 2023 r. Posiada również nowe etykiety zaprojektowane tak, aby ułatwić konsumentom znalezienie odpowiedniego produktu do ich motocykli lub skuterów. 

Gama małych opakowań Castrol w Europie została zmodyfikowana, dzięki czemu zawiera obecnie mniej plastiku. Nowa pięciolitrowa butelka to o 20% mniej plastiku w porównaniu do poprzedniej butelki pięciolitrowej, jednego z najlepiej sprzedających się produktów w gamie Castrol. Oczekuje się, że wysiłki te pozwolą zaoszczędzić 1000 ton plastiku w Europie w skali roku w porównaniu z poprzednimi projektami małych butelek w ujęciu łącznym obejmującym pełną gamę butelek. Nowe butelki zostały wprowadzone na kilku kluczowych dla Castrol rynkach międzynarodowych, w tym w Chinach i Indiach, w 2019 roku, co ograniczyło zużycie plastiku o 4000 ton w porównaniu z poprzednimi wzorami małych butelek.

Wprowadzenie nowo zaprojektowanych opakowań to część realizowanej przez Castrol strategii zrównoważonego rozwoju PATH3607, której celem są ograniczenie ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla oraz poprawa jakości życia.

 

Źródło: Castrol

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia